Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-04-10 12:50:43

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

"Minaret" ---> Leila Aboulela

https://africanbookaddict.files.wordpress.com/2014/07/minaret.jpgMinaret


Autor: Leila Aboulela
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336
Cena detaliczna: 32,00 zł


"Minaret" to przejmujący portret kobiety, która dostaje nową szansę w życiu, a także niepowtarzalne spojrzenie na życie Muzułmanek w Anglii. Napisana z niezwykłą lekkością, przystępnie, a jednocześnie z wielką siłą jest pasjonującą i poruszającą lekturą.

"Historia miłości i wiary, napisana z powściągliwością, dzięki której jeszcze bardziej porusza". J.M Coetzee

W swoim muzułmańskim hidżabie, ze spuszczonym wzrokiem, Najwa jest niewidzialna dla większości, szczególnie dla bogaczy, których domy sprząta. Dwadzieścia lat wcześniej. Najwa, studiująca na uniwersytecie w Chartotum nie przypuszcza nawet, że pewnego dnia będzie zmuszona pracować jako służąca. Marzeniem młodej, wychowanej w wyższych sferach Sudanki, było zamążpójście i założenie rodziny. Koniec beztroskich chwil Najwy, przyszedł wraz z zamachem stanu, który zmusił ją i jej rodzinę na polityczne zesłanie do Londynu. Nie spełniły się jej marzenia o miłości, ale przebudzenie w nowej religii, Islamie, przyniosło jej inny rodzaj ukojenia. W tym momencie, w jej życiu pojawia się Tamer, pełen życia, samotny brat jej pracodawczyni. Obydwoje znajdują wspólną więź w religii, i powoli, niezauważalnie, zakochują się w sobie...

____________________________________
źródło: www.wydawnictworemi.pl


Po odkryciu tej książki stwierdziłam, że muszę ją mieć!!! Kiedy to jeszcze nie wiem, ale baaaardzo chcę ja przeczytać :)

Offline

#2 2010-02-26 21:18:56

 Basanti

Wkręca się

8436852
Skąd: Centrum
Zarejestrowany: 2008-09-24
Posty: 105
Opis: Queen is back
Aktorka: Rani Mukherje, Priyanka Chopra
Aktor: SRK, Saif

Re: "Minaret" ---> Leila Aboulela

Mam te książkę na własność i już przeczytałam. Trochę się zawiodłam, oczekiwałam czegoś w stylu "Księżniczki" Sasson a ta książka była taka trochę nudnawa, ale to moje odczucie, nie mniej jednak polecam przeczytać bo można się czegoś ciekawego dowiedzieć(jak z każdej książki )

Ostatnio edytowany przez Basanti (2010-02-26 21:19:12)

Offline

#3 2010-12-28 17:41:10

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: "Minaret" ---> Leila Aboulela

A mi się bardzo podobała! Mimo iż mam już ją chyba od roku, dopiero teraz znalazła chwilkę czasu Dla mnie super, polecam

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
VrbovĂŠ prefabrikovanĂĄ Ĺžumpa Alloggio Albania NEU! Ferienhaus Handeloh