Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-06-22 17:55:40

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Witam Forumowicze! Jestem teraz w 2 klasie Liceum i zastanawiam się nad tym, co będę robić jak skończę tą szkołę. I cóż ślęczę nad matmą, fizyką (taki mam profil) i czuję, że to nie jest to, co chcę w życiu robić. I tak myślałam, myślałam i stwierdziłam, że mogłabym spróbować dostać się do szkoły aktorskiej. (Luthien będzie wiedziała dlaczego ps. nie mów nikomu! )
Bo w sumie za każdym razem kiedy mam wyjść na scenę czuję takie podekscytowanie. I te wieczne próby, wałkowanie tych samych zachowań tysiące razy, czytanie wciąż jednego zdania, żeby zobaczyć jak będzie brzmiało najlepiej.
Zdaję sobie sprawę, że nie dostanę się za pierwszym razem. Ale mogę zobaczyć jak to jest i czy warto próbować na następny rok.

I przejdźmy już do tej mojej prośby. Wymagania na egzaminie:
    * Trzy wiersze klasyczne (sylabiczne lub sylabotoniczne) w tym obowiązkowo spośród utworów Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Stanisława Wyspiańskiego.
    * Trzy wiersze współczesne (w dowolnej formie wersyfikacyjnej) takich autorów jak np. Julian Przyboś, Zbigniew Herbert, Wisława Szymborska, Czesław Miłosz
    * Fragment prozy staropolskiej np. Mikołaja Reja, Piotra Skargi, Jana Chryzostoma Paska, Jędrzeja Kitowicza (należy pamiętać o uwzględnieniu nurtu satyrycznego, ewentualnie bajek lub fraszek).
    * Trzy fragmenty prozy XIX i XX wieku spośród takich autorów jak np. Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, Stefan Żeromski, Jerzy Andrzejewski, Maria Dąbrowska, Jarosław Iwaszkiewicz, Sławomir Mrożek, Witold Gombrowicz.
    * Trzy piosenki, w tym  jedną ludową, jak również jeden utwór wokalno – muzyczny (aria, song, pieśń, kuplet, piosenka kabaretowa).

Czyli ogólnie dużo tego. Chciałabym zobaczyć czy w ogóle zdołam się nauczyć i jak wyjdę czasowo na takiej nauce.
No, ale prośba polega na pomocy w wybraniu tekstów. Najlepiej żeby były emocjonalne, ale różnie, bo wiem że niektórzy ubolewają, bo wybrali wszystkie dołujące. Nieszczęście, radość, złość, miłość to takie podstawowe uczucia, które chciałabym zawrzeć

Mam nadzieję, że mi pomożecie, czekam na propozycje!


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#2 2009-06-22 19:49:02

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

aaa Mirya! Strasznie się cieszę, że jednak się zdecydowałaś! Oczywiście pomogę, ale muszę trochę poślęczeć nad niektorymi autorami, popytam też siostry, w końcu jest na filologii polskiej to może coś pomoże.


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

#3 2009-06-22 19:54:17

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Uuu! Wiesz, gdybyś mogła przebierać także spośród literatury zagranicznej, to mogłabym jakoś pomóc, a tak to lipa. Nie miałam okazji się spotkać ze zbyt wieloma przykładami twórczości wymienionych przez Ciebie pisarzy i poetów, a za wierszami to w ogóle nie przepadam (mam 2, które lubię i oba są angielskie ). Jedyne, gdzie chyba mogę się na cokolwiek przydać, to w tym ostatnim punkcie. Co prawda pieśni ludowych znam tylko kilka, ale masz 3 utwory, więc którymś z pozostałych Ci dwóch może być jakiś utwór Grzegorza Turnaua czy Jacka Kaczmarskiego. A i to niewielka pomoc. Wybacz, ale ja się w tej kwestii na niewiele przydam. Gdyby to mogły być także utwory zagraniczne, to pewnie wzięłabym coś Shakespeare'a, Josepha Konrada, jakiś wiersz Wilfreda Owena albo Alfreda Lorda Tennysona, a w ramach piosenek "The Last Rose of Summer" (poezja śpiewana), "Scarborough Fair" (jako piosenkę ludową) i coś Leonarda Cohena na dobry koniec. No ale niestety...

Offline

#4 2009-06-22 20:23:29

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

#5 2009-06-22 20:39:45

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Luthien dzięki kochana Czekam na propozycje, bo wakacje mam chętnie poślęczę nad tekstami
Qausain źle mnie zrozumiałaś. To mają być 3 wiersze, z tego przynajmniej jeden podanych twórców. Reszta dowolna, a o Shakespearze (przepraszam za tą odmianę, ale nie mam pojęcia jak mogłaby wyglądać ) sama myślałam. Tylko polski przekład może nie być równie genialny co oryginał. Także na propozycje zagranicznych również czekam. Sama myślałam o fragmencie "Małego Księcia" bo bardzo go lubię
Co do piosenek, to nie wiem czy dam im radę. Wokal to ewidentnie mój słaby punkt.
Też myślę o Kaczmarskim czy Turnau czy Grechuta
Luthien podoba mi się Ale czekam na propozycję, tak żebym mogła zaśpiewać sobie i zobaczyć która wychodzi najlepiej


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#6 2009-06-22 22:00:14

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Wiesz, Shakespeare w przekładzie też jest świetny (chociaż przekład Józefa Paszkowskiego najlepszy )! Shakespeare jest genialny zawsze i wszędzie! I jeśli możesz go wykorzystać, to osobiście sugerowałabym klasykę: Lady Macbeth! Nie wiem, co prawda, jak długi ma być ten fragment, ale ten jest, według mnie, genialny:

    Ochrypł kruk nawet,
    Który fatalne przybycie Dunkana
    Do mych bram, kracząc, obwieszcza. Przybądźcie,
    Przybądźcie, o wy duchy, karmiciele
    Zabójczych myśli, z płci mej mię wyzujcie
    I napełnijcie mię od stóp do głowy
    Nieubłaganym okrucieństwem! Zgęśćcie
    Krew w moich żyłach: zatamujcie wszelki
    W mym łonie przystęp wyrzutom sumienia,
    By żaden poszept natury nie zdołał
    Wielkiego mego przedsięwzięcia zachwiać
    Ni stanąć w poprzek między mną a skutkiem!
    Zbliżcie się do mych piersi, przeistoczcie
    W żółć moje mleko, o wy, śmierć niosące
    Potęgi, które niewidzialnie krążąc
    Na szkodę świata czatujecie! Spuść się,
    Ponura nocy, oblecz się w najgęstszy
    Dym piekieł, aby mój sztylet nie ujrzał
    Rany przez siebie zadanej i niebo,
    Przez nie dość ciemny kir mroku przejrzawszy,
    Nie zawołało: „Stój!”


Akt I, Scena 5

Co myślisz? Lady Macbeth to trochę wyzwanie, ale też jeśli pokazałabyś, że potrafisz mu podołać, to pewnie zrobiłabyś wrażenie.

Offline

#7 2009-06-22 22:12:46

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

O tak Lady Makbet to bardzo wyrazista postać i fajnie byłoby wygłosić jej monolog.
Przetestuję go jak tylko odzyskam głos (jak na złość dostałam mega chrypki )
Zastanawiam się tylko pod co to podciągnąć... Jako prozę?


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#8 2009-06-23 02:13:50

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Hmmm, gdybyś była facetem, to proponowałabym Lorda Byrona . Giaur czy też Don Juan są świetnymi utworami, jedynymi w swoim rodzaju, poza tym większość romantycznych polskich twórców było bajronistami.
Ale taki monolog Don Juana w wykonaniu kobiety również mógłby być interesujący.
Co do prozy staropolskiej, to ja proponowałabym Paska, jego Pamiętniki posiadają dość plastyczne obrazy, które łatwo działają na wyobraźnię, wystarczy je tylko dobrze przedstawić, a komisja wchodzi w świat wojen i jest kupiona
Co do prozy XIX i XX wieku, to zdecydowanie moimi faworytami są Mrożek i Gombrowicz, tylko przy Gombrowiczu trzeba się nauczć jego języka, chociaż przy Mrożku również, bo oni stworzyli taki swoisty język polski w języku polskim
Wydaje mi się, że na wyobraźnię mogłaby zadziałać książką "Inny Świat" Grudzińskiego albo "Medaliony" Nałkowskiej.
Za Sienkiewicza w życiu bym się nie wzięła, bo generalnie pan Henryk nudne książki pisał
Co do utworów, to Edyta Geppert zawsze śpiewała strasznie emocjonalne utwory np:


Czyż w tym utworze nie jest zawarta cała esencja życia?


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#9 2009-06-23 09:22:12

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Nieszczęście, radość, złość i miłość chciałabyś mieć w wierszach? hm...

wiersz klasyczny C.K.Norwida poleciłabym " W Weronie" świetny wiersz!

Nad Kapuletich i Montekich domem,
Spłukane deszczem, poruszone gromem,
Łagodne oko błękitu.

II
Patrzy na gruzy nieprzyjaznych grodów,
Na rozwalone bramy do ogrodów --
I gwiazdę zrzuca ze szczytu;

III
Cyprysy mówią, że to dla Julietty,
Że dla Romea -- ta łza znad planety
Spada... i groby przecieka;

IV
A ludzie mówią, i mówią uczenie,
Że to nie łzy są, ale że kamienie,
I -- że nikt na nie... nie czeka!



z wierszy Mickiewicza poleciłabym "Snuć miłość" czy słynną "Redutę Oriona" czyli opowiadanie Adiutanta( dwie pierwsze zwrotki). Reduta jest wspaniała, zawsze zachwyca!

z wierszy współczesnych wybrałabym Wiesławę Szymborską, wspaniałe ma wiersze! Polecam "Nienawiść" ; "Zakochani" czy "Miłość od pierwszego wejrzenia"
z wierszy Czesława Miłosza, wybrałabym "Nadzieję"

z prozy staropolskiej wybrałabym "Pamiętniki" Paska.
proza XIX I XX w. wybrałabym S.Żeromskiego lub Mrożka. Jak znajdę kilka wierszy to Ci podsunę.


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#10 2009-06-23 13:44:54

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Iza dziękuję za wypowiedź. To, że jestem kobietą nie wyklucza męskiego monologu. Niestety tych książek nie czytałam, więc prosiłabym o umieszczenie tego monologu, bądź nakierowanie na jego miejsce.
Proza staropolska mnie jakoś nie kręci, a słyszałam, że zazwyczaj nie proszą o jej wygłoszenie. Ale przejrzę te Pamiętniki Paska
Masz może jakieś ulubione fragmenty Gombrowicza czy Mrożka?
Tak, piosenki Geppert są emocjonalne, ciekawe tylko czy bym im podołała. I tu znowu spróbuję jak mi ten ból gardła przejdzie.
Irkaaa dziękuję Tylko przydałyby mi się jakieś dłuższe wiersze. Tzn. przynajmniej, 2/3 były dłuższe trochę. Cyprian Kamil Norwid jest trudny do recytowania, bo wiadomo, że wyprzedzał swoją epokę. Ale ten wiersz nawet mi się spodobał
Nienawiść i Miłość od pierwszego wejrzenia Szymborskiej mi się bardzo spodobały. A Nadzieja jest cudowna!



Ja ogólnie myślałam trochę o Słowackim, bo jakoś lubię jego wiersze
Np. Hymn:
Smutno mi, Boże! - Dla mnie na zachodzie
Rozlałeś tęczę blasków promienistą;
Przede mną gasisz w lazurowéj wodzie
Gwiazdę ognistą...
Choć mi tak niebo ty złocisz i morze,
Smutno mi, Boże!

Jak puste kłosy, z podniesioną głową
Stoję rozkoszy próżen i dosytu...
Dla obcych ludzi mam twarz jednakową,
Ciszę błękitu.
Ale przed tobą głąb serca otworzę,
Smutno mi, Boże!

Jako na matki odejście się żali
Mała dziecina, tak ja płaczu bliski,
Patrząc na słońce, co mi rzuca z fali
Ostatnie błyski...
Choć wiem, że jutro błyśnie nowe zorze,
Smutno mi, Boże!

Dzisiaj, na wielkim morzu obłąkany,
Sto mil od brzegu i sto mil przed brzegiem,
Widziałem lotne w powietrzu bociany
Długim szeregiem.
Żem je znał kiedyś na polskim ugorze,
Smutno mi, Boże!

Żem często dumał nad mogiłą ludzi,
Żem prawie nie znał rodzinnego domu,
Żem był jak pielgrzym, co się w drodze trudzi
Przy blaskach gromu,
Że nie wiem, gdzie się w mogiłę położę,
Smutno mi, Boże!

Ty będziesz widział moje białe kości
W straż nie oddane kolumnowym czołom;
Alem jest jako człowiek, co zazdrości
Mogił popiołom...
Więc że mieć będę niespokojne łoże,
Smutno mi, Boże!

Kazano w kraju niewinnéj dziecinie
Modlić się za mnie co dzień... a ja przecie
Wiem, że mój okręt nie do kraju płynie,
Płynąc po świecie...
Więc, że modlitwa dziecka nic nie może,
Smutno mi, Boże!

Na tęczę blasków, którą tak ogromnie
Anieli twoi w siebie rozpostarli,
Nowi gdzieś ludzie w sto lat będą po mnie
Patrzący - marli.
Nim się przed moją nicością ukorzę,
Smutno mi, Boże!

Pisałem o zachodzie słońca, na
morzu przed Aleksandrią.


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#11 2009-06-23 14:24:18

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Mirya nie ma za co
bardzo się cieszę, że wiersze Szymborskiej i Miłosza Ci się podobają ja  uwielbiam ich poezje

"Hymn" Słowackiego jest rewelacyjny! No tak Norwid wyprzedza epokę ale ja uwielbiam ten jego wiersz! Pomimo tego iż jest krótki
Nie wiem czy ten wiersz także możesz mieć ale jest świetny! Mianowicie "Ballada Lilie" Mickiewicza.
Z wierszy Słowackiego słynny jest jeszcze "Testament mój" bardzo fajny jest jeszcze "Grób Agamemnona" chodź nie wiem czy się nadaję bo jest dość trudny, nie tylko do wyrecytowania ale i zrozumienia


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#12 2009-06-23 22:44:19

Dzasta-ji

Dobry dyskutant

2966128
Call me!
Skąd: Jaworzno - Śląsk :)
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 1256
Punkty: +4
Opis: WAKACJE do obrony :D
Aktorka: Rani, Kajol i jeszcze pare :)
Aktor: Kumary i Khany :D
Duet: Akshay Kumar*Katrina Kaif

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

* Trzy wiersze klasyczne (sylabiczne lub sylabotoniczne) w tym obowiązkowo spośród utworów Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Stanisława Wyspiańskiego.

polecam :
1. "Śmierć Levittoux" Mieczysława Romanowskiego, wiersz chyba mało popularny ale możesz w nim wczuć się w bohaterską śmierć młodego patrioty
2. "Ostatnie wspomnienie do Laury" Słowackiego, wiersz o utraconej miłości
3."Pierwiosnek" Mickiwicza, będziesz się mogła pochwalić swoją grą aktorską

<Norwida nie polecam, chyba że lubisz się dołować, bo jego poezja chociaż piękna, to mega trudna i nostalgiczna>

    * Trzy wiersze współczesne (w dowolnej formie wersyfikacyjnej) takich autorów jak np. Julian Przyboś, Zbigniew Herbert, Wisława Szymborska, Czesław Miłosz


tu polecam bardzo Szymborską, z zastrzeżeniem, musisz umieć ją interpretować, bo nie każdy jej wiersz jest łatwy i przyjemny, pomimo tego, że kobieta ma niebywałą lekkość pióra ) polecam wiersze : "Bez tytułu", "Monolog do Kasandry"

2.Herbert, pisze cudnie, zależy co chcesz taki masz, ja lubie antyk więc polecam tomik : HERMES PIES I GWIAZDY np do marka aureliusza
3. TRzeci wiersz to bym coś Miłosza polciła, np klasyke  Ars Morienti

    * Fragment prozy staropolskiej np. Mikołaja Reja, Piotra Skargi, Jana Chryzostoma Paska, Jędrzeja Kitowicza (należy pamiętać o uwzględnieniu nurtu satyrycznego, ewentualnie bajek lub fraszek).

noo tu to radze wybrać sobie pisarza, który pisze w miare czytelnym językiem, mi się dorbze czytało kazania świętokrzyńskie i żywot człowieka poczciwego, jednak ja CI radze wybrać sobie jakiś psalm, bo ich się najłatwiej uczy, gdyż są melodyjne np. Psałterz Dawidów <dostępny w necie>

    * Trzy fragmenty prozy XIX i XX wieku spośród takich autorów jak np. Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, Stefan Żeromski, Jerzy Andrzejewski, Maria Dąbrowska, Jarosław Iwaszkiewicz, Sławomir Mrożek, Witold Gombrowicz.

tu polecam Mrożka, co prawda nie czytałam jego prozy żadnej ale ma kapitalne felietony i opowiadania i Gombrowicza (Trans-atlantyk) fragment w kawiarni (kapitalny) a żeby się podlizać komisji Sienkiewicza ^^ tu bym poleciła W pustyni i w puszczy, fragment gdy Staś staje naprzeciw słonia i lwa, bardzo ładnie możesz zagrać emocje od strachu, lęku po odwagę noo albo fragment LALKI, monolog Rzeckiego <prawie każdy>

   * Trzy piosenki, w tym  jedną ludową, jak również jeden utwór wokalno – muzyczny (aria, song, pieśń, kuplet, piosenka kabaretowa).

u to może być ostro, współczuje no ale pieśń ludową to bym pojechała z :
ludowa - KRAKOWIACZEK JEDEN <blisko mam do krakowa to chyba dlatego, ale też element humoru by był \>
utwór wokalno-muzyczny (to nei to samo co piosenka?!) to MURY
a jakąś inną to kabaretową, bo jak mówisz,  że śpiew nie jest Twoją mocną stroną, to musisz pokazać, że umiesz się bawić konwencjami np piosenke kabaretu ANI MRU MRU jakąś xD a niech komisja też ma coś z życia

Offline

#13 2009-06-26 15:03:43

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Dzasta-ji dziękuję
"Śmierć Levittoux" Mieczysława Romanowskiego nie mogę nigdzie znaleźć
"Ostatnie wspomnienie do Laury" i "Pierwiosnek" są bardzo dobre
Resztę muszę jeszcze wyszukać i przeczytać.

Czytałam kilka wypowiedzi osób startujących w tym roku i MUSZĘ mieć jakiś naprawdę śmieszny tekst. Może znacie jakiś? Naprawdę będę wdzięczna, bo podobno komisja bardzo lubi się pośmiać, a komizm jest również moją mocniejszą stroną xD


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#14 2009-06-28 02:02:17

Dzasta-ji

Dobry dyskutant

2966128
Call me!
Skąd: Jaworzno - Śląsk :)
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 1256
Punkty: +4
Opis: WAKACJE do obrony :D
Aktorka: Rani, Kajol i jeszcze pare :)
Aktor: Kumary i Khany :D
Duet: Akshay Kumar*Katrina Kaif

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

spróbuje poszukać CI ten wiersz, bo go na zajęciach z literatury polskiej kiedyś opracowywałąm ale nie obiecuje, na pewno będzie w antologii jakiejś ^^ noo na pewno komizm to podstawa dlatego ja bym w piosence kabaretowej współczesnej się na Twoim miejscu wykazała bo tu masz wachlarz mozliwosci

Offline

#15 2009-06-28 11:32:28

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Tak, tylko że w pierwszym etapie wygłasza się raczej monolog, dlatego chciałabym jakiś zabawny. Jakbyście znaleźli to piszcie.
I wybierając z takich rodzai: aria, song, pieśń, kuplet, piosenka kabaretowa to faktycznie piosenka kabaretowa brzmi najlepiej.

Ja na razie nauczyłam się monologu Lady Makbet, bo bardzo mi się podoba. Tylko jest trochę za krótki. Myślę o tym, żeby dołożyć jeszcze jakiś jeden i je połączyć. Muszę przejrzeć Makbeta i poszperać w wypowiedziach Lady Makbet.


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#16 2010-08-24 19:42:22

 Abi-Aish

Bywalec

Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 504
Opis: I love Johny Abraham:*
Aktorka: Bipasha Basu i Konkona Sen
Aktor: Johny Johny Johny :*
Duet: Bipsha&Johny:*

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Niestety nie mogę Ci pomóc

Offline

#17 2010-08-24 23:05:33

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Mirya, no i jak?


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

#18 2010-08-25 12:20:05

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Luthien póki co wylądowałam w Krakowie na fizyce medycznej, ale zamierzam przez ten rok się zająć też aktorstwem i spróbować w czerwcu, już znalazłam policealną szkołę, w której nie ma za wiele zajęć, postaram się to pogodzić i spróbować. Chociażby dlatego żeby nie żałować.
Chociaż w tej szkole też trzeba przejść egzaminy Na szczęście można wybrać 3-4 teksty, tylko żeby były zróżnicowane i (o zgrozo) 2 piosenki
Wybrałam:
*monolog Kleopatry, ze sceny samobójstwa - "Antoniusz i Kleopatra" Shakespeare'a;
*monolog Ohey'owej z "Męczeństwa Piotra Ohey'a" Mrożka;
*fragment prozy z "Pamiętników Adama i Ewy" Marka Twaina;
*i jeszcze zdecydowałam, że brakuje mi jakiegoś wiersza współczesnego, tutaj się zastanawiam nad "Rozmową z kamieniem" i "Monologiem dla Kasandry" Szymborskiej, bardziej podoba mi się drugi, ale chyba dla zróżnicowania tekstów lepszy będzie pierwszy.

Co do piosenek to właśnie mam zamiar się zacząć uczyć xD Zobaczę jak mi będzie szło z "Nie żałuję" pani Geppert i szukam jeszcze czegoś zabawnego, ale nie mam pojęcia gdzie szukać xD

A Ty Luthien na co w końcu idziesz?

Ostatnio edytowany przez Mirya (2010-08-25 13:47:13)


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#19 2010-08-25 13:02:23

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22927

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Mirya gratulacje Widzę, że jesteś bardzo w to zaangażowana
ale to dobrze, trzeba starać się spełniać swoje marzenia


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

#20 2010-08-25 16:24:23

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Mirya, to co się nie chwalisz, że do Kraka idziesz? Ja idę na UJ na ochronę środowiska. Zastanawiałam się nad tą fizyką medyczną, ale ta "fizyka" w nazwie skutecznie mnie odstraszyła .

A kiedy masz egzaminy do tej policealnej?
Jeśli chodzi o piosenki to może poszukaj jakiś starszych kabaretów?


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

#21 2010-08-26 13:40:58

 Chandramukhi

Bollymaniak

4987652
Call me!
Skąd: Sułoszowa - okolice Krakowa
Zarejestrowany: 2007-11-28
Posty: 1506
Punkty: +9

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Widzę, że dużo osób się do Krakowa przenosi, może w końcu będziemy mogli zrobić spotkanie w Krakowie dla osób z naszego forum, żeby się w końcu poznać jak należy

Mirya zazdroszczę Ci ścisłego mózgu Ciekawy kierunek wybrałaś i to aktorstwo... Ja to jak występuję przed grupą, żeby chociażby prezentację zaprezentować to nogi mam jak z waty i głos mi się trzęsie, to co dopiero by było na scenie Nie mam nerwów Powodzenia!


https://24.media.tumblr.com/06ce0bcbda6c0acb508892bd0e7b724e/tumblr_mz7e8gnJxm1s5k06po3_250.gif

Offline

#22 2010-08-26 15:17:35

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

Dziękuję Wam dziewczyny za wsparcie ;]
Egzaminy mam we wrześniu już Ale teksty już umiem i piosenki się już wczoraj nauczyłam, nie wiem tylko co z tą drugą ;p Poszukam wśród tych starych kabaretów.

A co do spotkania w Krakowie jestem jak najbardziej za. Supriya też do Krakowa idzie, już mamy 4osobową ekipę ^^


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#23 2010-08-27 09:34:47

 Geneliaa

Wkręca się

Zarejestrowany: 2010-03-03
Posty: 112
Aktorka: Kaju, Genelia, Preity
Aktor: SRK, Abhi, Shahid

Re: Proszę o pomoc [fani literatury mile widziani]

5!
Trzymam kciuki!

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
bollywood.pun.pl