Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

  • Index
  •  » Sport
  •  » "Kubica mógłby trafić do Force India"

#1 2011-10-08 19:19:03

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

"Kubica mógłby trafić do Force India"

Jest spora szansa na to, że w sezonie 2012 Robert Kubica będzie kierowcą wyścigowym zespołu... Force India. Tak uważa dziennikarz "Przeglądu Sportowego" i przyjaciel polskiego gwiazdora Formuły 1 Cezary Gutowski. Dlaczego? O tym opowiedział w "Magazynie F1" Sport.pl.

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/24342/vijay_mallya_470.jpeg



Zdaniem Gutowskiego mało prawdopodobny jest sugerowany przez niektóre włoskie media scenariusz - w sezonie 2012 Kubica miałby być kierowcą testowym Ferrari, a w 2013 roku zastąpić Felipe Massę. - Wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne z jednego powodu. Jestem przekonany, że Robert po roku przerwy nie podpisałby kontraktu, który skazywałby go kolejny rok bez jazdy. Robert musi jeździć w 2012 roku, chociażby dla siebie. Trzeba nadrobić stracony czas - uważa dziennikarz "PS".

- Myślę, że takie propozycje mogły być, bo Ferrari było zainteresowane Robertem. Zresztą nie tylko Ferrari, także inne topowe teamy, w różnych okresach jego kariery. Jednak Robert raczej by tego nie podjął, chyba że w takim kontrakcie byłby zapis pozwalający mu na jazdę jeszcze w 2012 roku - ocenia znany dziennikarz zajmujący się Formułą 1.

- Moim zdaniem Kubica będzie kierowcą wyścigowym w przyszłym sezonie. Przez roczną przerwę zablokował sobie możliwość startów w najlepszych zespołach - te ekipy raczej nie zaryzykują.

- Dobrym kierunkiem będzie przejechanie sezonu w ekipie środka stawki. Jest jeden zespół, o którym warto wspomnieć, a co przegapili obserwatorzy zagraniczni. Myślę, że to Force India.

- Według mnie szef stajni Vijay Mallya czeka na to, co będzie się działo z Robertem. To mądry facet, który wie, jakiej klasy kierowcą jest Kubica i pojawiła się dla niego szansa, by chociaż przez rok mieć w stajni takiego zawodnika. Dla obu stron może to być atrakcyjne rozwiązanie. Force India jeździ z silnikami Mercedesa i być może nawet sam Mercedes będzie zachęcał Mallyę do zakontraktowania Roberta po to, by w przyszłości może zdobyć Kubicę do teamu fabrycznego - wyjaśnia Gutowski, którego zdaniem jazda Roberta Kubicy w barwach Force India w 2012 roku jest całkiem realna.

Force India zajmuje obecnie szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów z 48. punktami na koncie. Kierowcami wyścigowymi zespołu są Paul di Resta i Adrian Sutil, a kierowcą rezerwowym Nico Hulkenberg.

www.f1.wp.pl


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

  • Index
  •  » Sport
  •  » "Kubica mógłby trafić do Force India"
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Turek Skardu Hotels Germany