Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-03-07 17:59:37

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

"My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

My, dzieci z dworca ZOO (niem. Wir Kinder vom Bahnhof Zoo)



http://www.33.poznan.pl/biblu/2n.jpg


http://cokupic.pl/i/c_big24631.jpg



Książka dokumentalna, tekst spisany z zapisu magnetofonowego z rozmów z Christiane F. (właśc. Christiane Vera Felscherinow, ur. 1962),
młodą narkomanką z Berlina Zachodniego. Autorami tekstu są Kai Hermann i Horst Rieck, dziennikarze niemieckiego „Sterna”. Zawiera również dokumentalne fotografie w tym portrety osób znajomych Christiane. Rozmowy z Christiane trwały około dwa miesiące.

Opisywane wydarzenia miały miejsce w latach 1975-1977 podczas narastającej fali narkomanii wśród młodzieży w wieku 13+ lat w Berlinie Zachodnim, natomiast tytułowy Dworzec Zoo to miejsce gdzie Christiane i wiele osób z jej otoczenia oczekiwało na "klientów". Prostytucja była dla tych młodych ludzi podstawowym sposobem zdobywania środków na codzienną dawkę narkotyku. Dworzec stanowił też miejsce spotkań i wymiany działek heroiny.

Opowieść dziewczyny przeplatają relacje jej matki a także kierownika klubu spotkań dla młodzieży Haus der Mitte.
Christiane miała 12 lat gdy zaczęła palić haszysz, opowiada też o próbie z LSD. Niedługi czas potem w otoczeniu popularnej dyskoteki Sound miała pierwszy kontakt z heroiną. Relacja Christiane pokazuje do jakich poświęceń i czynów (prostytucja i kradzieże) zdolni są ludzie uzależnieni fizycznie od narkotyku, aby zdobyć pieniądze na kolejną "działkę". Christiane wielokrotnie przechodziła odwyk i wracała do nałogu nie widząc dróg wyjścia ze świata narkomanów w którym przywykła żyć.

Ostatecznie została przez matkę wywieziona z Berlina do rodziny w okolicach Hamburga, gdzie zaczęła nowe życie bez heroiny.


wikipedia.pl

teraz Christiane wygląda tak

http://lh5.ggpht.com/_DQnEgwpveEw/RltSKSaA2gI/AAAAAAAAABs/KGulFG3gbO4/s640/Christiane%20F..jpg




czytałam ją i powiem że wstrząsnęła mnie niesamowicie.
Czyta się wspaniale,jednym tchem...warto przeczytać...

Ostatnio edytowany przez irkaaa:) (2009-05-20 19:01:07)


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#2 2009-03-07 18:53:37

 dijan_Roksia

Dobry dyskutant

9945232
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 1210
Opis: ...:::Sanam Yuva:::...
Aktorka: RaNi, PrIyAnKa, KaJoL & PrEiTy
Aktor: SrK, SaIf & ZaYeD

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

Czytałam ją dosyć dawno, ale podobnie jak Ty Irka uważam, że książka jest bardzo wstrząsająca. Moim zdaniem jedna z lepszych takich historii, które czytałam do tej pory. Niesamowite, że tyle rzeczy się działo w życiu Christiane w ciągu tak krótkiego czasu, sięgnęła dna dopiero wchodząc w nastoletnie życie. Momentami jak czytałam tą książkę to włos mi się jeżył na głowie i zadawałam sama sobie pytanie, jak to możliwe ? jak tak można?
Naprawdę bardzo dobra książka, daje dużo do myślenia i jest doskonałym argumentem dlaczego nie warto sięgać po narkotyki.


http://img50.imageshack.us/img50/1919/sygnaturka.jpg

Offline

#3 2009-03-08 11:06:26

olka871117

Bollyamator

Skąd: Lipa
Zarejestrowany: 2009-03-05
Posty: 35
Opis: szczęśliwa
Aktorka: Ash i Rani
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: SRK I RANI

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

Czytałam i oglądałam film ale to było dawno temu, z 7 lat już będzie.
Książka naprawdę dobra, a film? Nie ukazuje tego wszystkiego co było zawarte w książce.

Offline

#4 2009-03-08 15:13:57

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

Uwielbiam tą książkę, jest ona jedną z moich ulubionych. Kiedyś miałam taki okres, że mogłam spróbować najróżniejszych rzeczy, ale po przeczytaniu tej książki stwierdziłam, że jest to największa głupota. Wręcz plastyczny i brutalny opis rzeczywistości narkomańskiej powinien sprowadzić i odciągnąć każdego, kto chce spróbować czegoś "nowego".

I zgadzam się, że film jest słaby, mnie w ogóle nie poruszył, nie pokazuje pełnej prawy i sporo wątków jest skróconych lub w ogóle nie pokazanych. Także film w porównaniu do książki-cienki.

Irkaaa a może się orientujesz, co się stało z Detlefem? czy zmarł, a może przeżył i są razem z Christiane?, bo nie pamiętam, jak w książce to było opisane dokładnie.

Aaa i warto jeszcze zwrócić uwagę na zdjęcia, które zostały pokazane na samym końcu książki.


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#5 2009-03-08 19:36:35

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

A więc Iza (oraz wszyscy inni zainteresowani:)) poszperałam trochę i znalazłam bardzo fajny artykuł nie mam jednak pewności czy to prawda:

Christiane F. mieszka w Berlinie. Samotnie wychowuje syna. Znalazła doskonałe miejsce in Neukolln. Mieszkańcy są biedni, ale uczciwi.
Christiane F. jest najpopularniejszą narkomanką w Niemczech.
Od dwóch lat jest szczęśliwa matką . Musiała rozpocząć walkę z nałogiem dla swojego dziecka. Jednym z problemów jest brak pieniędzy. Jednak uśmiech pojawiajacy się na twarzy dziecka sprawia, że jest najszczęśliwszą mamą na świecie. Radość widniejaca na twarzy dziecka jest najważniejsza rzeczą w jej życiu.

Ojciec synka mieszka oddzielnie. Jest o dziesięc lat młodszy i nie potrafił zaopiekowac się rodziną. Christiane nie odczuwa nienawiści. Potrafi wiele spaw zrozumieć. Zdaję sobie sprawe, że miał problemy z rodzicami. Także nie potrafił znaleść pracy. Christiane obawia się, że opieka społeczna będzie starała się odebrać jej dziecko.
Ludzie myśla, że jest bardzo bogata. Nie jest to prawda. Mieszka w małym mieszkaniu. Jest zwykłą kobieta żyjąca w Berlinie. Była sławną narkomanką. Ludzie byli poruszeni oraz wstrzaśnięci jej historią.

Dwadziescia lat póżniej narkotyki i prostytucja stały się przeszłością. Obecnie ostrzega młodych ludzi przed zgubnym nałogiem. Jest dziewczyną z Bahnhof Zoo, która po wielu latach odnalazła szczęcie ze swoim synkiem.
Christiane F. otrzymuje listy od fanów. Sądzi, że jest to zarówną fascynujące jak i przerażające. Pewnego dnia otrzymała wiadomość od bogatego mężczyzny, który chciał się z nią ożenić.-- Odmówiła. Kilka lat wczesniej zgodziłaby się z powodu braku pieniędzy. Od tamtego czasu wiele zmieniła w swoim życiu. W 1995 roku uczestniczyła w programie Polamidon Programe.

Próbowała nie sięgać po narkotyki. Dopiero po urodzeniu dziecka stała sie czysta. Wszyscy sadzili, że dziewczyna nie ma przyszłości. Jednak miała plany i marzenia. Chciałaby napisać nastepna książkę.
Pragnie podarować synowi lepszą przyszłość. Jednak odrzuca wsparcie jakie chce zaoferowac jej państwo. Chce poradzic sobie z życiem sama. Jan Nikolas, jej synek miał przeprowadzone badania z powodu jej przeszłości. Aby zapewnić swoiemu synowi lepsze życie zatrzymała pieniadze ( 30 000 marek ofiarowanych przez państwo).

Może pozwolić sobie na zakup samochodu i zapłacić za szkołe. W jaki sposób będzie chroniła swojego syna przed nałogiem? Myślała już o tym. Uważa, że jak tylko Jan Niklas nauczy się czytać, pozwoli mu przeczytać jej książkę. Synkowi podaruje dużo miłości i szacunku. Tylko to może mu ofiarować.
Dała mu juz wiele z tych rzeczy. Po urodzeniu syna stała się czysta. Christiane F. ma przyszłość!!! W wywiadzie udzielonym dla telewizji w 1993 r. dziewczyna. powiedziała, że zrobi wszystko, aby zmniejszyć problem narkomanii w Niemczech. W Berlinie narkomani są umieszczani w więzieniach. Otrzymuje dużo listów od fanów. Jest to część jej życia. Odwiedza fanów, którzy mają jej zdjęcia na ścianach. Odczuwa ogromną odpowiedzialność.
Nienawidzi faktu, że fani pragną byc tacy jak ona. Christian zdaje sobie sprawe, że nie uda się siłą narkomana zmusić do zerwania z nałogiem.
Jedynie sami muszą tego pragnąć.

pl.shvoong.com

Na forum  przeczytałam iż Detlef żyje w Berlinie ze swoją dziewczyna jest kierowcą autobusów.Ponoć jest czysty, ale zdarza się mu zapalić hasz.W jednym wywiadów stwierdził,że z Christiane łączyły go narkotyki,nigdy milość!

Detlef-zdjęcie z książki

http://st.blog.cz/k/kristin.blog.cz/obrazky/88332.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/5531/y1phlirkgglrzxem8ufknfvit0.jpg

Babsi-->koleżanka Christiane <miała 14 lat gdy zmarła z przedawkowania>

http://foto.m.onet.pl/_m/83c8fa5e32f17f73cce846a05ffd5011,14,19,0.jpg

Ostatnio edytowany przez irkaaa:) (2009-03-22 09:51:22)


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#6 2009-05-20 13:26:38

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

Rzeczywiście nie zauważyłam wcześniej Twojej odpowiedzi .
Strasznie zdziwiona jest tym Detlefem, podczas czytania książki, zdawał mi się być całkowicie innym chłopakiem, a teraz stwierdza takie rzeczy, cóż...szkoda.
Dobrze, że Christine znalazła sobie taką ostoję w postaci syna, ale widać na tym zdjęciu powyżej, jak bardzo narkotyki zmarnowały jej wygląd, a zdrowie pewnie też.
Dobrze, że mimo wszystko dała sobie spokój i może żyć nadal.
Dziękuję Ci irka


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#7 2009-06-04 20:43:15

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

fakt
narkotyki zrobiły z niej prawie wraka człowieka

Tyle dobrze, ze udało sie jej zamknąc juz ten etap życia i stara się normalnie funkcjonować


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#8 2009-07-13 23:49:06

Bhgdafer

Gość

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

Nie prawda, Ponoć w 2008 roku Christianie znowu wróciła do nałogu.

#9 2009-07-14 19:24:20

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

Bhgdafer napisał:

Nie prawda, Ponoć w 2008 roku Christianie znowu wróciła do nałogu.

właśnie "ponoć" my tego nie wiemy nie mamy 100% źródła które  nam to potwierdzi. Miejmy nadzieję, ze jednak nałóg porzuciła na zawsze i do niego nie wraca.


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#10 2009-07-25 11:42:53

Assapan

Robi postęp

8460628
Skąd: Lubuskie
Zarejestrowany: 2009-04-18
Posty: 274
Aktorka: Kajol, Preity
Aktor: Only SRK <3
Duet: SRK & Kajol
WWW

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

książka która wywarła na mnie piorunujące wrażenie, zmieniłam swoje
nastawienie do ludzi uzależnionych...
bo często jest to nie z ich winy... ehhh naprawdę wzruszająca i naprawdę realistycznie
przedstawiająca obraz życia człowieka uwikłanego w pułapkę dragów książka!


http://img26.imageshack.us/img26/9712/kank06bl.jpg
Ponieważ nie zawsze na końcu tęczy znajdziesz garnek ze złotem... Toteż pozostaje Bollywood, Twój świat marzeń i kolorowych doznań

Offline

#11 2009-09-13 22:44:32

Ola

Gość

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

z tego co jest napisane na wikipedii to Detlef jest czysty ma dziewczynę i został kierowcą autobusu a opieka społeczna odebrała christiane dziecko a ona znowu ćpa chociaż mam nadzieję że tak naprawdę wcale jej sie to nie wydarzyło.

#12 2009-09-22 21:19:42

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

Właśnie szukałam informacji na temat tej książki. Koleżanka czyta i ja też się za nią wezmę, jak skończę swoją [Blues Duchów] Koniecznie, koniecznie muszę ją kupić.

Offline

#13 2012-03-17 03:16:47

 Sensi

News Team

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 1041
Punkty: +59
Opis: बधाई
Aktorka: Kajol, Aish, Madhuri
Aktor: SRK, Shahid, Hrithik, Sid
Duet: Hrithik&Aish / SRK&Kajol

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

Książka jest szokująca oraz niełatwa. Zgadzam się z Izą, że każdy kto przeczyta powinien mieć świadomość, że nie warto się w to pakować, ale ludzie po lekturze tej książki wychodzą z bardzo smutnego założenia, że "mnie się to nie przydarzy, znam granicę, mam kontrolę" etc.
Książkę czytałam bardzo dawno i wywarła na mnie ogromne wrażenie. Czytało mi się ją z trudem (głównie opisy, jak wstrzykiwali sobie i ten cały ich "rytuał"), z tego względu, że momentalnie widziałam krew i było mi słabo. Niemniej jednak udało mi się ją - z tego co pamiętam - szybko skończyć i długo po niej nie mogłam się pozbierać. Jest to smutna książka i nie tylko opowiada - moim zdaniem - o nałogu, ale i o takiej znieczulicy wśród ludzi, bo wiele osób stara się nie widzieć problemu, jakim jest narkomania.

Co do filmu, bo także miałam "przyjemność" obejrzeć - jedyna fascynująca rzecz to koncert Bowiego.
Owszem, wiadomo film nie jest idealnym odzwierciedleniem książki, ale jak na tamte czasy to im całkiem zgrabnie wyszło - książka powstała w 1978 roku, a film z 1981 roku (aczkolwiek istnieje taki zapis, że zdjęcia do filmu trwały od 12 sierpnia do 5 grudnia 1980 roku.)  - raptem 2-3 lata po wprowadzeniu wspomnień Christiane do "obiegu". Poza tym weźmy pod uwagę, że w tamtym czasie Niemcy były nadal podzielone na RFN oraz NRD, a RFN było biedniejsze.


http://withhyunbin.com/media/gif/hyun_bin_sam_sung_08.gif

Offline

#14 2012-03-17 12:14:12

 marigold90

Zaczyna się rozkręcać

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 1071
Aktorka: Aishwarya|Rani
Aktor: SRK
Duet: Rani&SRK|Aish&Ajay

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

Czytałam kilka lat temu i oglądałam film. Książkę przeczytałam jednym tchem. O filmie myślałam jeszcze dłuższy czas po jego obejrzeniu - mocno zapada w pamięć. Podobnie jak "Requiem dla snu". Te filmy są jak przestroga - pokazują nam co narkotyki potrafią zrobić z ludźmi i do czego człowiek może się posunąć, żeby zdobyć proszki.  Obraz przerażający.


https://64.media.tumblr.com/5d28a83a0c4db9457056146fe04bd95a/tumblr_o4ni1kGMk31utg7eko3_500.gifv

Offline

#15 2015-05-21 19:15:59

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: "My,dzieci z dworca ZOO" ---> Christiane F.

Czytałam tą książkę całkiem niedawno. Poruszająca, ale przyznam, że bardzo ciężko mi się ją czytało...

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Benasque Boende Parnamirim Imperial Plaza Hotel & Resort Juba