Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2012-03-28 16:41:45

 Sensi

News Team

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 1041
Punkty: +59
Opis: बधाई
Aktorka: Kajol, Aish, Madhuri
Aktor: SRK, Shahid, Hrithik, Sid
Duet: Hrithik&Aish / SRK&Kajol

"Bajki Pisane Krwią" ---> Arnaud Delalande

http://ksiegarnia.pwn.pl/public/pic/hcovers/240/4d/bajki-pisane-krwia_101110.jpgBajki Pisane Krwią


Autor: Arnaud Delalande
Tłumaczenie: Krystyna Szeżyńska-Mackowiak
Tytuł oryginału: Les Fables de sang
Seria/cykl wydawniczy: Płaszcz i szpada
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 27 lipca 2011
Liczba stron: 400


Opis:

Rok 1774, czasy panowania Ludwika XV. W wersalskiej Galerii Zwierciadlanej odkryte zostają zwłoki brutalnie zamordowanej młodziutkiej Rosette oraz liścik adresowany do przyjaciela Casanovy Viravolty, awanturnika pracującego niegdyś dla Republiki Weneckiej. Dlaczego morderca zostawił przy zwłokach jedną z bajek La Fontaine’a oraz różę? Skąd pomysł nawiązania do Bajkarza, którego sam Viravolta zabił niegdyś w pojedynku? Morderca zapowiada dziesięć zabójstw, ale wkrótce okazuje się, że dziewczyna z Galerii Zwierciadlanej nie była jego pierwszą ofiarą – pod nóż poszło już kilku agentów i informatorów z tajnej służby króla.

_________________________
lubimyczytac.pl
Data premiery książki i ilość stron z portalkryminalny.pl


Moja opinia:

Bardzo szybko mnie wciągnęła i została szybko przeczytana także na krótko przed sesją. Też, przypadkiem upatrzona w małej księgarence, tyle, że od razu kupiona. Co mnie sprowokowało do kupna? Tytuł oraz to, że akcja rozgrywa się we Francji, gdzie zahacza o panowanie Ludwika XV, ale kończy się na początku panowania Ludwika XVI i jego żony Marii Antoniny z Habsburgów.
Historia wydaje się prosta, bo mamy kogoś kto morduje zwykłe osoby, ale nie ważne z dworu - początkowo tylko o tych osobach wiemy. Jest to poważniejsza zagadka. Mamy miłość, mamy pojedynki, mamy także zdrajców, którzy i tak umrą zamordowani przez tych, którzy ich przekupili w najmniej oczekiwanym momencie. Misternie zbudowany plan Bajkarza rozsypie się, jak domek z kart, bo za dużo chciał od życia, pomimo, że powinno mu się należeć.

Książka zdecydowanie mnie przekonała faktem, że akcja dzieje się we Francji w czasach, które bardzo lubię, którymi się interesuje.
Autor naprawdę wiernie oddał ducha epoki w tej książce - w sumie przesiedział sporo czasu w bibliotekach z tego, co czytałam, aby książka była, jak najbardziej rzetelna.
Jeśli ktoś lubi historię, powieści Dumasa - odnajdzie się także w tej, gdy po nią sięgnie.


http://withhyunbin.com/media/gif/hyun_bin_sam_sung_08.gif

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
bollywood.pun.pl