Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2012-04-12 20:30:47

 PauliAnjaliFy

Zaczyna się rozkręcać

Zarejestrowany: 2011-08-12
Posty: 914
Punkty: +104
Aktorka: KAJOL<3 Madhuri,Konkona, Vidya
Aktor: Ranbir<3 Aamir, SRK, AmitSir
Duet: Kajol&ShahRukh

Kajol, Sushmita : ,,Chrońmy życie dziewczynek"

Kajol, Sushmita : ,,Chrońmy życie dziewczynek”
Ludzie, którzy postępują w ten sposób są chorzy psychicznie, powiedziała Kajol, na temat śmierci trzymiesięcznej Afreen, pobitej przez swego ojca w Bangalore. Była Miss Universe Sushmita Sen powiedziała również, że osoby dopuszczające się takich czynów powinny być bezwzględnie karane.http://img40.imageshack.us/img40/5264/sushmitakajol.jpg


Mała Afreen zmarła w środę po zatrzymaniu krążenia krwi na skutek ciężkich obrażeń głowy, zwichnięcia szyji, przypaleń od papierosa, a nawet ugryzień. Według jej matki dziewiętnastoletniej Reshmy, ojciec dziecka chciał syna i był niezadowolony z faktu posiadania córki.

”Ludzie, którzy robią takie rzeczy dziecku są chorzy psychicznie. Myślę, że dzieci są naszą świętością, darem bożym, nie sadzę, a by ktokolwiek miał prawo do naruszania czyjegoś życia tym bardziej jeśli chodzi o dzieci.” - powiedziała Kajol, którą sama jest matką dwójki dzieci - córki Nysy i synka Yug’a.
Mówiła w trakcie kampanii ”The Save and Empower The Girl Child “  zorganizowanej w środę, której zadaniem jest ochrona ludzkich istnień przede wszystkim dziewczynek.

”To wspaniała inicjatywa i jestem szczęśliwa, że mogę tutaj być. Kraj musi wreszcie zainterweniować i zwrócić uwagę na ten problem. W dniu dzisiejszym nikt nie powinien uważać, że mężczyzna jest lepszy od kobiety, nie podzielam tego poglądu. To zła analfabetyczna postawa” -powiedziała Kajol.

Sushmita Sen, która adoptowała dwie dziewczynki, powiedział na tej samej imprezie, że przyczyną tego jest stronnicza równość indyjskiej społeczności, jak wiele dziewczynek musiało zginac, zanim nawet sąsiedzi, dowiedzieli się o ich istnieniu.

”Każdy kto dopuszcza się takiego czynu, powinien być srogo karany.” - powiedziała Sushmita.

”Wszyscy jesteśmy przejęci tymi dziewczynkami, jak wiele musiało zginąć zanim sąsiedzi dowiedzieli, że kiedykolwiek żyły. Nie ważne ile dziękujemy Bogu, ważne jest to, że gdy podejmujemy z tym walkę, to musi coś znaczyć. Kiedy tylko mam okazję udzielam się, gdyż każdy ma prawo do życia.” - powiedziała aktorka, która wzięła również udział w pokazie Manisha Malhotry wraz ze swą dwuletnią córeczka Alisah.

Mówiąc o uprzedzeniach wobec dziewczynek Sushmita powiedziała: ” Nie mogę uwierzyć, że dzieje się to z tak wieloma dziewczynkami, z niektórych dzielnic Punjabu, Himachalu, Uttar Pradesh, Maharashtry. To stany, w których wiele tego typu  przypadków miało miejsce.”

” Nie ważne jakie wyroki i prawa stanowi rząd, powinniśmy coś zmienić. Zanim zainterweniują urzędnicy, dziecko zginie, ponosząc śmierć.
W naszym kraju istnieją silne prawa, jednak nie zostały one dostatecznie wdrążone. Tok postępowania jest zbyt wolny.


“Musimy  wreszcie zrozumieć co jest dobre, a co złe. Wielu niewykształconych ludzi, chce pozbyć się swych córek jak najwcześniej.

“Zbyt wiele w ostatnim czasie mamy przykładów. Nie bądźmy obojętni, dajmy sobie szansę. To tylko kwestia wiary w możliwość tych zmian.- powiedziała Sushmita.

by PauliAnjaliFy
źródło


"Walcz każdym oddechem. Do ostatniego tchu, jeżeli tak trzeba, ale się nie poddawaj. Nigdy. Nie ułatwiaj im zwycięstwa. Walcz tym, co masz do ostatniego tchu."

Offline

#2 2012-04-12 20:34:04

 Tashan

Nabijacz

Skąd: Poland
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 655
Opis: Denerwować się to karać siebie
Aktorka: Kajol,Rani,Deepi,Amrita,Preity
Aktor: Shahrukh Khan, Saif Ali Khan
WWW

Re: Kajol, Sushmita : ,,Chrońmy życie dziewczynek"

Zgadzam się z Kajol i Sushmitą tacy ludzie powinni być karani.

Offline

#3 2012-04-12 21:59:29

 Sensi

News Team

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 1041
Punkty: +59
Opis: बधाई
Aktorka: Kajol, Aish, Madhuri
Aktor: SRK, Shahid, Hrithik, Sid
Duet: Hrithik&Aish / SRK&Kajol

Re: Kajol, Sushmita : ,,Chrońmy życie dziewczynek"

Jestem w szoku po przeczytaniu tego artykułu i aż mnie ciarki przeszły. Jak można tak bezbronne dziecko skatować? Nawet zwierze nie zabija własnego dziecka bez potrzeby! Na każdy kroku można zauważyć, że w pewnych kwestiach zwierzęta są lepsze od ludzi, bo nie zabijają bez potrzeby.
Niestety, nie tylko w Indiach panuje pogląd, że dziewczynki są gorsze, nawet w cywilizowanych krajach w Europie, czy w Stanach dziecka się pozbywa, bo "nie urodził się chłopiec". Najczęściej jest to wina rozbujanego ego przeciętnego mężczyzny, bo "on chce syna, z którym będzie mógł pograć w piłkę nożną, będzie mógł się z nim boksować, chwalić kolegom, jakie to jego syn ma wspaniałe wyniki w sporcie" etc.
Takie czyny powinny być bezwzględnie karane, najsurowszą karą z możliwych. Poza tym, jak można oceniać dziecko na podstawie płci, czy jest gorsze, czy lepsze? Przepraszam, ale ja tego nie rozumiem. To jest smutne, że ludzie są ślepi i głusi na to co się dzieje w domu obok, taka ludzka znieczulica - to jest najgorsza z podłości, jakie istnieją.


http://withhyunbin.com/media/gif/hyun_bin_sam_sung_08.gif

Offline

#4 2012-04-12 22:43:16

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Kajol, Sushmita : ,,Chrońmy życie dziewczynek"

Niestety na co dzień o przypadkach takiego bestialskiego traktowania dzieci obojga płci słychać w polskich mediach. U nas też dochodzi do tego typu czynów. Nawet dzisiaj czytałam w internecie o przpadku, gdy 23-letni mieszkaniec Bydgoszczy pobił swoje dziecko (półrocznego chłopczyka) bo ten przeszkadzal mu płacząc. Ten "pan" jest tak uzależniony od gier, że musiał uciszyć synka, a przynajmniej tak sie teraz tłumaczy...cos potwornego...nie wyobrażam sobie skatować takiego maluszka bo sama mam ponad półrocznego synka. Wiadomo człowiek czasem sie zdenerwuje, gdy dziecko płacze ale coś takiego jest dla mnie niewybaczalne i niewytłumaczalne!!!
To dobrze, że gwiazdy angażują sie w tego typu kampanie. Może pomału dojdzie do świadomości ludzi, że nie można tak traktować drugiego człowieka jakim jest dziecko. Tym gorzej, gdy tak traktuje sie dziewczynki tylko z powodu ich płci. Niestety to nie jedyny kraj, gdzie dzieja sie takie rzeczy Oby do takich zajść nie dochodziło wcale! Choć obawiam sie, że niestety zawsze znajdzie sie jakaś bestia by w ten sposób potraktować nie mogące się obronic dziecko.

Offline

#5 2012-04-12 23:51:05

 Chandramukhi

Bollymaniak

4987652
Call me!
Skąd: Sułoszowa - okolice Krakowa
Zarejestrowany: 2007-11-28
Posty: 1506
Punkty: +9

Re: Kajol, Sushmita : ,,Chrońmy życie dziewczynek"

No brak mi słów... Naprawdę. Dosłownie gotuję się w sobie i nie wiem co powiedzieć na ten temat, bo przychodzą mi namyśl tylko wulgarne zdania, co się u mnie bardzo rzadko zdarza... Dziecko jest najbardziej niewinnym stworzeniem na ziemi i nie rozumiem, jak można je katować, bić czy nawet zabić! Ten opis tutaj - 'Mała Afreen zmarła w środę po zatrzymaniu krążenia krwi na skutek ciężkich obrażeń głowy, zwichnięcia szyi, przypaleń od papierosa, a nawet ugryzień' - przyprawił mnie o ciarki i zwilgotnił oczy. Nie mam dzieci ale mam bratanicę, która mieszka z rodzicami tu gdzie ja, także miałam z nią styczność cały czas, od bobasa, i nie mogę nawet myśleć o tym, żeby ktoś ją mógł w ten sposób potraktować teraz, kiedy ma 4 lata, a co dopiero kiedy miała 3 miesiące! Dziecko wnosi tyle radości do domu, nawet gdy jest nieplanowane, i naprawdę to nie ważne jaką ma płeć! W wieku dziecięcym tak dziewczynka jak i chłopczyk może grać w piłkę i osiągać sukcesy w sporcie, a nawet gdy dorosną przecież. Naprawdę, tacy sadyści co katują dzieci, co są w ogóle skłonni do tego, powinni być kastrowani, żeby nie mieć dzieci w ogóle! Tak samo też kobiety, widząc postępowanie męża, jego nastawienie do dziecka, powinny - póki jeszcze nie zrobi się za późno - wziąć dziecko i szukać gdzieś pomocy, u rodziny czy w specjalnych instytucjach...

To jest bardzo, ale to bardzo szczytna sprawa i w pełni popieram udział w niej gwiazd.


https://24.media.tumblr.com/06ce0bcbda6c0acb508892bd0e7b724e/tumblr_mz7e8gnJxm1s5k06po3_250.gif

Offline

#6 2012-04-13 14:43:20

 ♥Shanti♥

Zakręcony

Zarejestrowany: 2011-12-13
Posty: 1133
Punkty: +35

Re: Kajol, Sushmita : ,,Chrońmy życie dziewczynek"

brak słów na takich ludzi. słowami nie da się opisać, niestety w Indiach często dochodzi do takich a nawet gorszych sytuacji.
ludzie są źli i okrutni. niestety akcje charytatywne i różne duperele niczego nie zmienią, a mogą jedynie sprawę pogorszyć


http://31.media.tumblr.com/da779ce2d0a1c0e3211e7d8930909050/tumblr_n1ompgg3fo1ridkjdo1_250.gif   http://25.media.tumblr.com/80af1f9c801e8bc959d9a71f8359ea4b/tumblr_n1ompgg3fo1ridkjdo6_r1_250.gif

Offline

#7 2012-04-13 17:29:50

 PauliAnjaliFy

Zaczyna się rozkręcać

Zarejestrowany: 2011-08-12
Posty: 914
Punkty: +104
Aktorka: KAJOL<3 Madhuri,Konkona, Vidya
Aktor: Ranbir<3 Aamir, SRK, AmitSir
Duet: Kajol&ShahRukh

Re: Kajol, Sushmita : ,,Chrońmy życie dziewczynek"

zgadzam się z poprzedniczkami w pełni macie rację co do tego że powinno się karac takich ludzi nawet nie ludzi tylko wręcz bestie...
nie tylko w Indiach występuje tego typu problem i to najbardziej boli jak można zrbi cokolwiek małemu bezbronnemu dziecku ...?
nie pojmuję...


"Walcz każdym oddechem. Do ostatniego tchu, jeżeli tak trzeba, ale się nie poddawaj. Nigdy. Nie ułatwiaj im zwycięstwa. Walcz tym, co masz do ostatniego tchu."

Offline

#8 2012-04-13 17:58:21

 ♥Shanti♥

Zakręcony

Zarejestrowany: 2011-12-13
Posty: 1133
Punkty: +35

Re: Kajol, Sushmita : ,,Chrońmy życie dziewczynek"

PauliAnjaliFy ech..obiecałam że nie bd zwracać uwagi na te poprawki ale chyba napisałaś to 2 razy

tak, też się zgadzam, dożywocie i tak by nie starczyło..zgadzam się z refrenem piosenki z Billu Barber:
,,Marjaani Marjaani"

ale to co pisałam. to że One coś powiedzą bo są gwiazdami .. to w naszej sytuacji i pozycji niczego nie zrobimy

Ostatnio edytowany przez ♥Shantie Bollywood♥ (2012-04-13 17:59:24)


http://31.media.tumblr.com/da779ce2d0a1c0e3211e7d8930909050/tumblr_n1ompgg3fo1ridkjdo1_250.gif   http://25.media.tumblr.com/80af1f9c801e8bc959d9a71f8359ea4b/tumblr_n1ompgg3fo1ridkjdo6_r1_250.gif

Offline

#9 2012-04-13 23:31:02

 Sensi

News Team

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 1041
Punkty: +59
Opis: बधाई
Aktorka: Kajol, Aish, Madhuri
Aktor: SRK, Shahid, Hrithik, Sid
Duet: Hrithik&Aish / SRK&Kajol

Re: Kajol, Sushmita : ,,Chrońmy życie dziewczynek"

♥Shantie Bollywood♥ Jeśli ktoś ma solidne argumenty, a także świadomość, że Prawa Człowieka są łamane (a dziecko to też człowiek!) to głośno zaprotestuje, nawet jeżeli nic nie znaczy, bo nie jest gwiazdą (aktorem, piosenkarzem, artystą), czy kimś ważnym (politycy, osoby z organizacji pozarządowych). Jeśli wiesz, że komuś się dzieje krzywda możesz to zgłosić do odpowiednich służb, czy też nagłośnić sprawę. Pozycja, czy sława tutaj nie grają aż takiej roli - owszem Kajol, Sushmita nagłaśniają to, bo same są matkami i sprawą interesuje się więcej osób tylko dlatego, że mówią o niej osoby sławne, które zna każdy w Indiach (i nie tylko w Indiach). Mało tego - Ty też możesz zareagować pisząc do odpowiednich programów telewizyjnych, czy do gazet, czy też ogólnie do mediów! Każdy obywatel może to zrobić, jeżeli prawo (jakiekolwiek!) jest łamane w naszym kraju, czy w Indiach, czy w jakimkolwiek innym.
Każdy, przeciętny obywatel może zareagować na takie sytuacje, ale tutaj jest pewien problem, czyli znieczulica ludzka. Najgorsza z chorób XX i XXI wieku. Czyli człowiek wie, że coś się dzieje, ale nie reaguje, bo boi się, że zostanie pokrzywdzony to raz, a dwa jego to bezpośrednio nie dotyczy.


http://withhyunbin.com/media/gif/hyun_bin_sam_sung_08.gif

Offline

#10 2012-04-14 08:09:21

 ♥Shanti♥

Zakręcony

Zarejestrowany: 2011-12-13
Posty: 1133
Punkty: +35

Re: Kajol, Sushmita : ,,Chrońmy życie dziewczynek"

no tak, ale my możemy zmienić to tylko w Polsce. ja tego nie zaprzeczam, ale my jesteśmy Polakami ---> a problem tkwi w Indiach. przecież tam od wieków trwa ten problem, i trzaby cudu żeby coś nagle drgnęło.
mi chodziło o to, że nasz Kraj jest mały, ale może pomóc innemu krajowi stopniowo się poprawiać, ale przecież to jest prawie że ,,drugi koniec świata"( żarcik ) to trudno będzie. oczywiście można reagować, ale czy to nie na potrzeby naszego kraju?
podam przykład: terroryści- grasują, niszczą, zabijają ... gwiazdy robią różne akcje..ale czy to coś zmieni i zmienia?
ja oczywiście chce aby Indie się zmieniły..ale..


http://31.media.tumblr.com/da779ce2d0a1c0e3211e7d8930909050/tumblr_n1ompgg3fo1ridkjdo1_250.gif   http://25.media.tumblr.com/80af1f9c801e8bc959d9a71f8359ea4b/tumblr_n1ompgg3fo1ridkjdo6_r1_250.gif

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pończochy uciskowe wrocław adibor.net.pl payday personal loan f9 znak sklep