Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2007-09-25 20:32:45

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Fakty których nie znacie o SRK

http://desmond.imageshack.us/Himg198/scaled.php?server=198&filename=12861237289315.jpg&res=landing
Fakty, których nie znacie o Shah Rukh Khanie.


Shah Rukh Khan urodził się 2 listopada 1965 roku w New Delhi w Talwar Nursing Home. Jego rodzicami byli pochodzący z klasy średniej Mir Taj Muhammad oraz Lateefa Fatima. Dla rodziny mieszkającej w Rajinder Nagar był to czas radości i świętowania z powodu narodzin syna.

Kiedy był małym chłopcem, rzucił kamieniem w chłopca z sąsiedztwa, w rezultacie złamał mu mleczny ząb. Wieczorem tego samego dnia ojciec zranionego chłopca przyszedł do domu rodziców SRK uzbrojony w nóż, jego ojciec ze spokojem otworzył mu drzwi. Kiedy napastnik groził, że zabije SRK za to, co uczynił jego synowi, Khan senior udał się do syna z pytaniem, czy uderzył syna sąsiadów. Kiedy ten zaprzeczył, jego ojciec kazał mu wyjść przed dom i wytłumaczyć to mężczyźnie, który był nie tylko pijany, ale także uzbrojony. Shah Rukh musiał wyjść z domu i przeprosić za swój występek.

Shah Rukh zdobył nagrodę Raman Subramanyam Award w X klasie (1982-83) za character, wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz szczególne zasługi. Zdobył także Miecz Honoru w klasie XII (1984-85) za najlepsze wyniki w nauce, lojalność, posłuszeństwo, karność i ducha sportowego.

SRK studiował na Delhi University w Hans Raj College. Tam zdobył wykształcenie ekonomiczne w latach 1985-88. Kiedy Hans Raj świętował swój złoty jubileusz, koledż wydał z tej okazji 17 medali dla swoich najznakomitszych studentów. Shah Rukh był jednym z nagrodzonych.

Po ukończeniu Hans Raj kontynuował naukę w Centrum Masowej Komunikacji Jamia Milia Islamia, gdzie otrzymał tytuł magistra dziennikarstwa i filmoznawstwa.

Shah Rukh otrzymał solidne wykształcenie teatralne pracując z człowiekiem - instytucją Barrym Johnem na deskach teatru w New Delhi.

Shah Rukh jest bardzo zaborczy wobece swojej żony Gauri, którą nazywa pieszczotliwie Gaurima. Do tego stopnia, że nie wahał się wszczynać kłótni nawet z powodu fryzury...dosłownie. Kiedy Gauri nie wytrzymała i bez informowania męża wyjechała do Bombaju, Shah Rukh pojechał za nią natychmiast. Rozpoczął poszukiwania na plażach otaczających miasto, ponieważ wiedział, że to ulubione miejsca Gauri. Nieznajomy poradził mu, by zaczął poszukiwania do Aksa Beach i Gorai Beach. I rzeczywiście, natknął się tam na Gauri stojącą w morzu. Historia, jak z hollywoodzkiego filmu!

Jednym z powodów, dla których Shah Rukh kupił posiadłość Mannat, jest konieczność posiadania własnego pokoju do modlitw. Shah Rukh powiedział kiedyś, że gdyby zbankrutował, sprzedałby wszystko oprócz Mannat.

Jego dzieci Aryan (ur. 13 listopada 1997) i córka Suhana (ur. 23 maja 2000) wychowywane są w poszanowaniu dla dwóch religii - hinduizmu i mahometanizmu. Jak wspaniale działa to wychowanie niech świadczy to, że kiedy Shah Rukh miał poważną operację szyi, jego syn Aryan udał się do muzułmańskiej świątyni i modlił o zdrowie ojca. SRK jest muzułmaninem, ale obchodzi Diwali i Boże Narodzenie oraz Eid każdego roku. Co roku odprawia Lakshmi Pooja w swoim biurze i domu. W domu państwa Khanów w każde Święta Bożego Narodzenia ustawiana jest choinka. Jego dzieci uwielbiają Boże Narodzenie.

Najlepiej ze wszystkich rozumie go żona, dzięki niej osiąga zawsze więcej. Tylko ona może wydawać mu rozkazy i zmusić do czegoś. Córka SRK Suhana znakomicie naśladuje głos matki rozkazującej mężowi: "Shah Rukh, masz to zjeść."

SRK nigdy nie prosi Boga o wsparcie dla siebie. Zawsze modli się za swoją rodzinę i bliskich przyjaciół. Jeśli jednak chce poprosić o coś dla siebie udaje się wtedy nie do świątyni, ale na grób rodziców. Wierzy, że o cokolwiek ich poprosi będzie spełnione i podobno większość z tych życzeń ziściła się, co umacnia jeszcze bardziej wiarę SRK.

SRK musi mieć dużo przestrzeni dla siebie, co doskonale rozumieją i szanują jego najbliżsi. Kiedy jest zły musi pobyć sam, inaczej robi się jeszcze bardziej nieprzyjemny. Uwielbia oglądać filmy w ciemnościach, sam i w spokoju. Ma prawdziwą obsesję na pukcie gier komputerowych. Ostanio jego ulubioną stała się Smackdown versus Raw - gra zapaśnicza. SRK nie może się doczekać, kiedy wreszcie do jego rąk trafi Play Station 3.

SRK nadal pamięta swojeg pierwszego fana, a właściwie fankę. Została jego wielbicielką zanim jeszcze odniósł pierwszy sukces. Pamiętała go jeszcze z teatru. Kiedyś krzyknęła jego imię, kiedy zobaczyła go na ruchliwej ulicy. SRK nie może zapomnieć tej chwili.

Za film "Kabhi Haan Kabhi Naa", Shah Rukh zainkasował wynagrodzenie w wysokości Rs 5.000, a zrealizował cały film za kwotę Rs. 25.000.

Shah Rukh miał wystąpić w filmie "Jadoo" z udziałem Raveent Tandon, Anupam Khera i Navneety Nishan. Scenariusz wymagał, by SRK pocałował Navneetę, która grała główną femme fatalne w tym filmie oczywiście odmówił. Od tej pory obiecał, że nigdy nie pocałuje aktorki na ekranie i trzyma się tej zasady do dziś.

W Kolkacie znajduje się jedyny Klub Shah Rukha Khana, założony przez jego wielbiciela Arnaba Roya 13 grudnia 1995 po premierze filmu DDLJ. W klubie znajduje się unikalne muzeum poświęcone SRK, otwarte od stycznia 2002. King Khan ku uciesze fanów osobiście odwiedził ten lokal.




Źródło

Ostatnio edytowany przez milkaja1 (2007-09-25 20:39:43)

Offline

 

#2 2007-09-28 23:32:31

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Fakty których nie znacie o SRK

Ja chciałabym zobaczyć jak Shahrukh prywatnie odnosi się do kobiet bo już kilka razy słyszałam ze tak naprawde to jest nieśmiały względem nich, i że krępuje go często zachowanie fanek które tak go uwielbiają.

Ten artykuł bardzo mi sie podobał bo o kilku rzeczach to naprawdępo raz pierwszy usłyszałam np. o traktowaniu córki a właśnie niedawno przeczytałam pewnien zarzut pod jego adresem jeśli chodzi właśnie o postepowanie z nia. Ktoś zarzucał SRK że to więcej czasu synowi poświęca i to nim się chwali a ten wywiad przynajmniej mi wyjaśnił powody jego zachowania. Zreszta już wcześniej słyszałam, że Szaru to nawet wolał mieć córeczkę, a tu proszę jako pierwszy jednak syn sie pojawił.
Ale z tego co udało mi się już zobaczyć na temat SRK to widziałam raczej ze on i córkę i syna kocha, ale zawsze ktos sobie powymyśla jakieś niestworzone historie jeśli tylko będzie chciał.

Offline

 

#3 2012-07-28 21:55:05

 MyNameIsKhan

Wkręca się

Zarejestrowany: 2012-01-27
Posty: 173
Opis: Fanka Bolly :)
Aktorka: Kajol/Priyanka/Anushka
Aktor: SRK/Imran/Ranbir
Duet: SRK&Kajol/SRK&Anushka

Re: Fakty których nie znacie o SRK

Świetny artykuł, ale czytając 1 ciekawostkę nieco się przeraziłam


http://25.media.tumblr.com/tumblr_lqtjrxJOUe1qk6u2uo1_500.jpg

Offline

 

#4 2012-07-28 23:15:34

 Tashan

Nabijacz

Skąd: Poland
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 655
Opis: Denerwować się to karać siebie
Aktorka: Kajol,Rani,Deepi,Amrita,Preity
Aktor: Shahrukh Khan, Saif Ali Khan
WWW

Re: Fakty których nie znacie o SRK

No to ja tylko tego pierwszego faktu o SRK nie wiedziałam
Ale z tymi fankami to prawda ponoć na jakiejś premierze filmu w Berlinie jak go zatrzymały przed hotelem i poprosiły o autografy i zdjęcie to strasznie się zaczerwienił

Offline

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotels-world.pl/ Sublime villa jaune Imperial Plaza Hotel & Resort Juba