Og³oszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-08-09 14:29:45

 Jawharah

Wkrêca siê

Sk±d: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalaæ:P
Duet: Preity i Saif

Przyciemnianie w³osów

Przyciemnianie w³osów



http://bi.gazeta.pl/im/8/6567/z6567648X.jpg




*Lekko przyciemnia w³osy p³ukanie w wywarze li¶ci sza³wi i orzecha w³oskiego. 3 ³y¿ki mieszanki zalewa siê 1 litrem wody, gotuje 5 minut i odstawia do wystygniêcia. Przecedza siê i trochê podgrzewa.

*Przyciemniaj± w³osy nastêpuj±ce zio³a: kora dêbowa, kora kruszyny, owocnia orzecha w³oskiego, li¶cie indygowca (basmy). Z kory dêbowej, kory kruszyny i owocni orzecha w³oskiego mo¿na przygotowaæ p³yn przyciemniaj±cy w³osy: przygotowuje siê go nastêpuj±co: 50 g kory lub zielonej owocni orzecha w³oskiego zalewa siê 500 ml wody. Gotuje 30 minut uzupe³niaj±c wyparowuj±c± wodê.
Pozostawia pod przykryciem do nastêpnego dnia. Potem gotuje jeszcze 10 minut, ostudza, odcedza i dolewa 10 gramów gliceryny i 4 gramy spirytusu 90%. P³ynem smaruje siê w³osy i skórê g³owy, po umyciu i przez nastêpne kolejne dni, a¿ do uzyskania ¿±danego koloru.

*Podobny p³yn mo¿na przygotowaæ z li¶ci sza³wi i orzecha w³oskiego z dodatkiem herbaty. Przygotowuje siê go w nastêpuj±cy sposób: Na 100 ml wody bierze siê po ³y¿ce sza³wi, orzecha w³oskiego i herbaty, a potem postêpuje jak wy¿ej.

*Farbowanie za pomoc± henny (Lawsonia inermis) oraz (basmy) indygo wykonuje siê inaczej. W zale¿no¶ci od koloru, jaki chcemy uzyskaæ, nale¿y hennê i basmê zmieszaæ w odpowiednich proporcjach. Mo¿na uzyskaæ kolory od p³omienno-rudego poprzez z³otorudy, kasztanowy, a¿ do czarnego. Zale¿y to równie¿ od naturalnego koloru w³osów. Inny kolor uzyska siê na w³osach ciemnych, inny na jasnych. Nie bez znaczenia bêdzie równie¿, czy w³osy by³y rozja¶niane, farbowane, czy po trwa³ej ondulacji. Od tego uzale¿nia siê czas trzymania farby na w³osach. Dlatego, je¿eli wykonuje siê farbowanie pierwszy raz powinno siê zrobiæ próbê na ma³ym kosmyku w³osów, który zanurza siê w przygotowanej farbie. Podobnie nale¿y postêpowaæ stosuj±c powy¿ej podane p³yny, bowiem w³osy zniszczone trwa³± ondulacj±, rozja¶nieniem czy farbami metalicznymi (odsiwiaczami) mog± reagowaæ nieprawid³owo i na przyk³ad zamiast z³otego odcienia mo¿na otrzymaæ zielonkawy. W zale¿no¶ci od koloru, jaki siê chce uzyskaæ miesza siê powy¿sze farby nastêpuj±co:
- kolor z³oty blond: 2 czê¶ci henny, 2 czê¶ci korzenia rzewienia, 1 czê¶æ basmy,
- kolor rudy: 3 czê¶ci henny, 1 czê¶æ basmy,
- kolor kasztanowy: 2 czê¶ci henny, 2 czê¶ci basmy,
- kolor czarny: 3 czê¶ci basmy, 1 czê¶æ henny.

Technika farbowania w³osów jest nastêpuj±ca

z zió³ przygotowuje siê do¶æ gêst± papkê, zalewa gor±c± wod± i podgrzewa 15 - 20 minut na "³a¼ni wodnej". Gor±ce zio³a, ale takie, aby nie oparzyæ skóry, nak³ada siê na w³osy, rozpoczynaj±c od ty³u g³owy i dziel±c je na pasma. Je¶li hennê nak³ada siê pierwszy raz, pozostawia siê pocz±tkowo oko³o 2 cm od nasady w³osów, poniewa¿ w tych miejscach farba szybciej siê wch³ania na skutek podwy¿szonej temperatury. Na zakoñczenie farbowania nak³ada siê papkê przy nasadzie w³osów oraz w miejscach nara¿onych na nadmierne czerwienienie. Nastêpnie nakrywa siê w³osy czepeczkiem z folii i owija siê g³owê ogrzanym rêcznikiem. Czas trzymania farby na w³osach, w zale¿no¶ci od koloru naturalnego w³osów, wynosi od 10 do 60 minut, a nawet i d³u¿ej.

Do farbowania w³osów henn± najlepiej nadaj± siê w³osy o kolorach ciemnoblond do br±zu. Z w³osów blond mo¿na uzyskaæ odcienie od z³otego a¿ po czerwony blond. Na w³osach czarnych, aby uzyskaæ odcieñ kasztanowy nale¿y trzymaæ hennê 2-4 godzin. Je¶li chce siê przyspieszyæ proces farbowania nale¿y w³osy uprzednio rozja¶niæ 6% wody utlenionej.

www.zio³a-leki.pl

A tutaj z ró¿nych forum:

*To musi byc kora dêbu z m³odych pêdów, zbierana miêdzy kwietniem, a pa¼dziernikiem, potem trzeba j± tylko lekko przesuszyæ w ciemnym miejscu, na zimno, a potem zalewa wrzatkiem na 30 min i tym p³ucze w³osy, ale tego siê ju¿ na koniec nie sp³ukuje wod±, tylko takie zostawia.

*Polecam p³ukanie naparem z wrzosu.
Jakie¶ 3 ³y¿ki wrzosu zalaæ 0.5 l wrz±tku. P³uczesz tym w³osy po umyciu. Nie sp³ukuj
Wzmacnia w³osy i przyciemnia.

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-08-09 15:43:13)


"Kariera jest piêkna, ale do niej nie przytulisz siê w zimn± noc" Marilyn Monroe

Offline

#2 2009-08-09 15:22:35

 fate

Sta³y bywalec

Sk±d: Poznañ
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotkn±³ mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Przyciemnianie w³osów

Henna przyciemnia nie tylko w kosmetykach do farbowania. Kupi³am kiedy¶ od¿ywkê (dostêpna tylko w aptekach) Natural Classic Henna Wax i nie wiedzia³am,¿e s± ró¿ne w zale¿no¶ci od kolorów w³osów, a farmaceutka mnie te¿ nie ol¶ni³a, no wiêc kupiona przeze mnie od¿ywka  by³a do ciemnych w³osów (to by³o kilka lat temu i na opakowaniu nie by³o adnotacji)  no i po kilku zastosowaniach sta³am siê szar± myszk±.
Polecam t± od¿ywkê nie tylko dla tych którzy chc± przyciemniæ w³osy, ale równie¿ dla tych którzy maj± os³abione, zniszczone i przede wszystkim wypadaj±ce w³osy.


Matki bywaj± dziwne. Kiedy Bóg je stworzy³, wszystko co mia³ umie¶ciæ w g³owie, umie¶ci³ tutaj - w ich sercach. Dlatego my¶l± i rozumiej± sercem i nim kochaj±.

Offline

#3 2009-08-09 21:49:16

SANJU

Wkrêca siê

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 127

Re: Przyciemnianie w³osów

jak by³am blondynka kiedys sie skusi³am na waxa ale w³osy po niej milam jak druty szorstkie i beznadzieje.teraz jestem prawie czarna i uzywam masek mlecznych do w³sow w³soy sa jak nowe

Offline

#4 2009-08-12 16:01:15

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Przyciemnianie w³osów

idealny temat dla mnie - dzi¶ o tym my¶la³am ;]
po wakacjach jednak trochê siê moje w³osy rozja¶ni³y.

na pewno wypróbuje.

Offline

#5 2009-08-29 09:10:56

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Sk±d: Piekary ¦l±skie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Przyciemnianie w³osów

Przyda mi siê przyciemnianie Niestety s³oñce troszkê rozja¶ni³o mi w³osy

Offline

#6 2009-08-29 12:52:23

 kwiecien25

Bollymaniak

Sk±d: Opoczno
Zarejestrowany: 2009-08-01
Posty: 1304
Aktorka: Kajol
Aktor: SRK
Duet: SRK & Kajol

Re: Przyciemnianie w³osów

Ja tez musze wyprubowac ktorys z tych sposobow

Offline

#7 2009-09-29 11:06:32

Edith

Robi postêp

Sk±d: Bia³ystok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: Przyciemnianie w³osów

Ja ju¿ jestem po farbowaniu henn± Mia³ wyj¶æ br±z ale trudno jest siê pozbyæ rudo¶ci i mam teraz na g³owie kasztanowy br±z.
Jak na pierwsze farbowanie jestem zadowolona.

Zmiesza³am na oko hennê, indygo i amlê, zala³am naparem z czarnej herbaty i trzyma³am ok. 3h

Offline

#8 2009-09-29 16:18:10

 anulka

Ekspert ds. Kajol

11036596
Sk±d: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 2944
Punkty: +34
Aktorka: Kajol
Aktor: Shahrukh
Duet: SrKajol

Re: Przyciemnianie w³osów

Ja te¿ sobie kiedy¶ przyciemnie w³osy, ale to dopiero za jakie¶ 4 lata. A tak wogóle to chyba najpierw bêde z rok o tym my¶leæ wcze¶niej , bo strasznie dbam o w³osy i sie bêde ba³a skutków ubocznych

Offline

#9 2009-09-29 18:09:14

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Sk±d: £ód¼
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Przyciemnianie w³osów

Ja te¿ muszê o tym pomy¶leæ, bo zauwa¿y³am, ¿e im ciemniejsze mam w³osy, tym lepiej wygl±dam
Jak na razie farbujê sobie na odcienie kasztanowe, które wychodz± czerwone Ale jest fajnie

Offline

#10 2009-09-29 19:32:18

Maina

Zakrêcony

7662776
Sk±d: Lubuskie
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 1053
Aktor: John Abraham
Duet: Yeah

Re: Przyciemnianie w³osów

jejuu.. ja nic w³osami nie robie.. za bardzo siê o nie boje.. ju¿ i tak mi za bardzo wypadaj± :? Wiecie od czego to mo¿e byæ?;>


Why?   http://oidossucios.com/img/data/noticias/grande/1296.jpg    Beacause I fly.
http://forumindierock.jun.pl/index.php raczkuj±ce forum INDIE ROCK Zapraszam!

Offline

#11 2009-09-29 21:06:17

Edith

Robi postêp

Sk±d: Bia³ystok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: Przyciemnianie w³osów

Maina napisa³:

jejuu.. ja nic w³osami nie robie.. za bardzo siê o nie boje.. ju¿ i tak mi za bardzo wypadaj± :? Wiecie od czego to mo¿e byæ?;>

Mo¿e masz niedobór witamin ? Te¿ kiedy¶ mia³am z tym problem ale to przez to, ¿e d³u¿szy czas za¿ywa³am antybiotyki. Wiecie co pomog³o mi zwalczyæ wypadanie w³osów? ......raz dziennie jad³am jab³ko

Offline

#12 2009-10-30 22:22:44

 Bahryan

Sta³y bywalec

12606795
Sk±d: z têczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Przyciemnianie w³osów

ja ostatnio rozjasnialam, wiec przyciemniac teraz nie bede moze pozniej sie skusze ale polecam odzywke z Timotei z henna. czytalam, ze jest beznadziejna na forach, ale sama sie na nia skusilam i nie zaluje moze nie przyciemnila mi super wlosow, ale sprawila, ze staly sie miekki, blyszcza sie i wygladaja na ciemniejsze


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#13 2012-05-06 22:11:02

 Bahryan

Sta³y bywalec

12606795
Sk±d: z têczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Przyciemnianie w³osów

Aww, wracam po 3 latach od napisania tego postu W³osy zafarbowa³am na czarno i teraz rozpaczliwie doprowadzam je do stanu u¿yteczno¶ci publicznej, co mi siê udaje


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#14 2012-05-09 20:25:07

 Pajdaa

Robi postêp

37016635
Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 367
Aktorka: Priyanka
Aktor: Hrithik
Duet: Aish/Priyanka-Hrithik

Re: Przyciemnianie w³osów

Bahryan Dlatego ja mówiê od zawsze, ¿e z jakimi siê urodzi³o z takimi jest najlepiej A farbowania, przyciemniania, rozja¶niania i ogólnie jakie¶ zabawy z rozja¶niaj±c± wod± utlenion± Czego nie polecam, przyjació³ka rozja¶ni³a ze s³owami "to nie farba tylko woda utleniona, daj mi spokój nie zniszcz± siê !" - Potem musia³a farbowaæ bo zrobi³ siê odrost a jak u¿ywa siê wody utlenionej to tylko na ca³± g³owê, wiêc odrost i tak by³by widoczny


http://i48.tinypic.com/161ez38.gif

Offline

#15 2012-08-11 13:57:19

 Bahryan

Sta³y bywalec

12606795
Sk±d: z têczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Przyciemnianie w³osów

Ja ostatnio zosta³am w³osomaniaczk± a w³a¶ciwie powinnam napisaæ to w cudzys³owiu, bo sta³am siê ni± z konieczno¶ci- po prostu szampony z silikonami strasznie przesuszy³y mi skórê g³owy i odpada³y z niej p³atki, jak ³upie¿ to wygl±da³o. Zmieni³am wiêc szampon na taki dla dzieci, niebieski z Rossmanna, zaczê³am stosowaæ oleje na w³osy i maski bez silikonów, aby nie naruszyæ delikatnej skóry na g³owie. Stosujê tak± pielêgnacjê ju¿ drugi miesi±c i muszê wyznaæ, ¿e chocia¿ na pocz±tku mia³am ochotê obci±æ siê na ³yso ( wiadomo, odsylikonione w³osy to masakra) to teraz muszê z dum± przyznaæ, ¿e wygl±daj± ³adniej ni¿ po silikonach


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#16 2012-08-21 16:46:07

 Bahryan

Sta³y bywalec

12606795
Sk±d: z têczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Przyciemnianie w³osów

I post pod postem- mam zapytajê, czy farbowane wcze¶niej farbami chemicznymi w³osy mo¿na zafarbowaæ henn±? Albo chocia¿ same odrosty?


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#17 2012-08-24 14:40:52

SANJU

Wkrêca siê

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 127

Re: Przyciemnianie w³osów

raczej nie

Offline

#18 2012-08-24 15:11:43

 Bahryan

Sta³y bywalec

12606795
Sk±d: z têczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Przyciemnianie w³osów

Aha Bo mam dosyæ chemicznych farb, które podra¿niaj± mnie niesamowicie i chcia³am sobie zrobiæ odrosty henn±... no, ale trudno


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki studio kopiowania kaset mokotów Hotell Haines City https://www.hotelstayfinder.com berlin-hotel