Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

  • Index
  •  » Kollywood
  •  » Kandukondain Kandukondain / Rozważne i Romantyczne (2000)

#1 2008-09-16 21:22:58

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Kandukondain Kandukondain / Rozważne i Romantyczne (2000)

http://www.indolink.com/tamil/cinema/Reviews/images/kanduk.jpgKandukondain Kandukondain / Rozważne i Romantyczne


(Tamil: கண்டுகொண்டேன் கண்டுகொண்டேன, Znalazłam, Znalazłam்) to Tamilski film  z 200r., luźna adaptacja powieści Jane Austin "Rozważna i Romantyczna". Reżyserem filmu jest Rajiv Menon a producentem Kalaipuli S. Dhanu. Muzykę do filmu skomponował A.R. Rahman.
Film został również zdubbingowany w języku telugu i wydany pod tytułem Priyuraalu Pilichindi.
Zdjęcia do filmu kręcono na polach ryżowych i przy wodospadach południowych Indii w Tamil Nadu w jego stolicy Chennai, przy piramidach Egiptu i na zamku szkockim Eilean Donan.
Premiera filmu - 4 maj 2000r.
Czas trwania - 151 min.


Obsada

Mammootty jako Bala (Porucznik Brandon z powieści Rozważnej i Romantycznej)
Ajith jako Manohar (Edward Ferrars z powieści )
Tabu jako Sowmya (Elinor Dashwood z powieści)
Aishwarya Rai jako Meenakshi (Marianne Dashwood z powieści )
Abbas jako Srikanth (John Willoughby z powieści )
Pooja Batra jako Nandini Varma
Dino Morea jako Vinod
Srividya jako Mahalakshmi (Mrs. Mary Dashwood z powieści )
Raghuvaran jako szef Sowmya
Manivannan jako przyjaciel Bala (Sir John Middleton z powieści )
Nizhalgal Ravi jako brat Mahalakshmi (John Dashwood z powieści )
A. R. Rahman jako On sam (występ specjalny)


Fabuła

To historia dwóch sióstr - Meenakshi (Aishwarya Rai) i Sowmyi (Tabu). Roamntyczka Meenakshi zakochuje się od pierwszego wejrzenia w maklerze giełdowym Srikanthim, sprawiającym wrażenie idealnego kandydata na męża. Sowmya jej przeciwieństwo pomimo swojej praktycznej natury jest pod wielkim urokiem Manohara, początkującego reżysera, który poprzysięga jej małżeństwo dopiero po tym, jak nakręci swój pierwszy film.
Jak skończą się historie obu sióstr? Czy odnajdą miłość?


Trailer:




Nagrody

Silver Lotus Award (National Film Awards) za męski śpiew w playbacku

_____________________________________________________


Moje wrażenia i ocena

Dosyć przyjemna adaptacja powieści Jane Austin, choć oczywiście odciśnięto na niej tamilskie piętno i na szczęście nie jest to sztywna adaptacja książki. Przynajmniej coś innego się dzieje i oczywiście jak to w filmie indyjskim mamy też piosenki Nie jestem jednak przeciwniczką oryginału, wręcz przeciwnie lubię go, choć chyba zawsze wolałam Dumę i Uprzedzenie (ale w tym miejscu mam na myśli książkę ).
Najbardziej zdecydowanie w filmie podobali mi się Tabu jak Sowmyi i Ajith jako Manohar.
Abbas jako Srikanth taki jakiś rozmyty był a Aishwarya też jakaś taka niewyraźna, zdecydowanie przyćmiła ją Tabu.
Mammootty jako Bala nie do końca przekonał mnie jako adorator Meenakshi, może dlatego że Alan Rickman z Hollywoodzkiej adaptacji tak wrył mi się w pamięć, że jakoś ciężko było mi spojrzeć przychylniejszym okiem na Mammootty'ego. No i jak dla mnie to jednak był  za stary dla Aishwaryi, trudno mi przychodziło wyobrazić ich sobie jako parę. Ale generalnie nic do tego aktora nie mam, wypadł całkiem dobrze.
Piosenki niezłe, ale też żadna mnie nie porwała, choć muszę chyba sobie jeszcze przesłuchać, żeby lepiej zdanie wyrobić.
Jeśli chodzi o sam film to dobrze się go oglądało, nie miałam manii przesuwania co chwila do przodu, ale też mnie nie zachwycił. Najfajniejsze momenty to te z Sowmyi i Manoharem oraz sceny gdy Meenakshi, Sowmyi wraz z matką opuściły swój dom rodzinny. Kłopoty Manohara przy produkcji pierwszego filmu też zostały ciekawie przedstawione.
Film ocenię na 4.

źródło: ang. wikipedia oraz pol. wikipedia, oraz fabuła filmu na podstawie opisu z okładki płyty

Offline

#2 2008-10-01 18:51:45

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22859

Re: Kandukondain Kandukondain / Rozważne i Romantyczne (2000)

Podobał mi się. Daję mu 6, ale jakby było można dałabym 7

Nie wiedziałam że film był kręcony na podstawie powieści Jane Austin teraz jak się przyglądam widzę pewne podobieństwo, ale nie tak duże.
Dwie siostry Aishwarya Rai i Tabu dobrze się razem uzupełniały. Podobały mi się docinki Aish czy niepewność Tabu.

Piosenki super, klipy też

Mi też milkaja niezbyt pasował Mammootty do młodziutkiej Aish, jednak uważam że fajnie że pokazali fakt że miłość nie patrzy na wygląd czy na kalectwo.


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

#3 2008-10-02 15:53:26

 Basanti

Wkręca się

8436852
Skąd: Centrum
Zarejestrowany: 2008-09-24
Posty: 105
Opis: Queen is back
Aktorka: Rani Mukherje, Priyanka Chopra
Aktor: SRK, Saif

Re: Kandukondain Kandukondain / Rozważne i Romantyczne (2000)

Opinia tak na świeżo bo właśnie skończyłam oglądać, no cóż film przyjemny, aczkolwiek trochę nudnawy, oglądałam go na dwa razy, fabuła dosc ciekawa, niestety piosenki nie podobały mi się, żadna nie zapadła mi w pamięć, dałam 4

Offline

#4 2008-12-20 21:16:55

 Palcia

Bywalec

12756685
Skąd: BD/Zkp
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 546
Opis: "Jaane Kyun Dil Jaanta Hai.."
Aktorka: Rani, Amrita, Priyanka
Aktor: Shah Rukh Khan, Shahid Kapor
Duet: Abhi i Jasiek xP
WWW

Re: Kandukondain Kandukondain / Rozważne i Romantyczne (2000)

Właśnie skończyłam oglądać i daje 6! Super film i bardo zaskakujący Polecam

Offline

#5 2009-05-05 15:23:50

bollykate

Zaczyna się rozkręcać

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-03-31
Posty: 822
Aktorka: Kajol, Rani Mukherjee
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Kandukondain Kandukondain / Rozważne i Romantyczne (2000)

Tak mnie też podobał się ten film. I piosenki fajne i gra aktorów. Też zgadzam się ze Svasti, że Mammotty nie pasował do Aish. Ale ogólnie wrażenie pozytywne.

Offline

#6 2009-07-09 16:31:58

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Kandukondain Kandukondain / Rozważne i Romantyczne (2000)

Niestety 3. Film taki sobie, troszkę mnie wynudził.Ale Ash grała świetnie.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

#7 2013-02-05 01:18:14

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: Kandukondain Kandukondain / Rozważne i Romantyczne (2000)

Dałam 3. Dla mnie taki sobie. Wracała do niego raczej nie będę. Tabu zagrała bardzo fajnie.

Offline

#8 2013-02-05 10:10:07

 aishwarya_rai

Dobry dyskutant

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-07-01
Posty: 3748
Punkty: +180
Aktorka: Aishwarya Rai
Aktor: Ranbir, Hrithik, Arjun
Duet: Deepika-Ranbir, SRK-Kajol

Re: Kandukondain Kandukondain / Rozważne i Romantyczne (2000)

Ten film jest świetny, oglądałam go już 3 razy i wcale mi się nie znudził. Fabuła i piosenki są genialne. Mi również Mammoty nie pasował do Ash, ale cóż... miłość nie patrzy na wiek. Najlepiej zagrali Ajith i Aishwarya, Tabu jakaś taka niewyraźna była i zdołowana ciągle chodziła. Film godny polecenia . Daje 5


https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/24/d6/77/24d6770b7f8a8dc3f7222b1cc81901c5.gif

Offline

  • Index
  •  » Kollywood
  •  » Kandukondain Kandukondain / Rozważne i Romantyczne (2000)
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
VrbovĂŠ prefabrikovanĂĄ Ĺžumpa https://www.hotelstayfinder.com Hotels Antigua & Barbuda hotelstayfinder