Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2008-04-06 16:23:11

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Jyothika Saravanan

http://www.whereincity.com/files/actors/images/443_main.jpgJyothika Sadanah Saravanan


Jyothika Sadanah Saravanan ( ஜோதிகா சாதானா சரவணன் ) to Hinduska aktorka grająca w filmach Tamilskich, Telugu, Kannada i Hindi. 


Przezwiska - Jo, Sona
Urodziła się - 18 października 1978r. w Bombaju
Rodzina: Ojciec - Chander Sadanha, Matka - Seema Sadanha, Siostry - Nandita (Nagma) i Radhika (Roshni), Brat - młodszy Rahul, Maż - znany aktor Surya, Dzieci - Córeczka Diya


Biografia:

Jyothika Saravanan (Sadanah przed małżeństwem) jest córką producenta filmowego. Ma dwie siostry i brata. Jej siostra Nandita jest również aktorką. Jyothika chodziła do  szkoły w Chennai. Uzyskała stopień psychologa w Collegu w Bombaju. Spotykała się ze znanym tamilskim aktorem Suryą przez cztery lata i wyszła za niego za mąż 11 września 2006r. Po ślubie postanowiła przestać grać w filmach (mam nadzieje, że jednak zmieni zdanie bo świetna z niej aktorka). 10 sierpnia 2007r. urodziła córeczkę o imieniu Diya. Obecnie cały swój czas poświęca jej wychowaniu oraz wspiera męża w jego karierze filmowej.

Debiutem filmowym Jyothiki był film hindi - Doli Saja Ke Rakhna, w reżyserii Priyadarshan, gdzie zagrała z Akshaye Khanna. Chociaż film nie odniósł sukcesu to Jyothikę w nim zauważono. Aktorka zaczęła grać w filmach Kollywood, gdzie zadebiutowała występem gościnnym w filmie Vaali. Jyothika wygrała Filmfare Award dla najlepszego debiutanta za ten film. Jej pierwszym Kollywoodzkim filmem, gdzie zagrała już główną rolę był Poovellam Kettuppar z jej przyszłym mężem Suryą. Przyszły sukcesy i kolejne filmy - Mugavari, czy Kushi, za który wygrała Filmfare Award dla najlepszej aktorki, film Tenali i Dumm Dumm Dumm. W 2003 wystąpiła w Dhool z Vikramem, w Kaaka Kaaka z Surya i w Thirumalai z Vijayem. Inne filmy to Nagarahavu (Kannada) i Tagore (Telugu). W 2004r.,  zagrała podwójną rolę w  Perazhagan i otrzymała nagrodę -  Dinakaran oraz Filmfare dla najlepszej aktorki za ten film. W 2005r. zagrała w Manmadhan wspólnie z Silambarasan i wyróżniono ją za rolę w tym filmie. Ale jej największym sukcesem jest film Chandramukhi z 2005r. gdzie zagrała wspólnie z taką gwiazdą jak Rajinikanth. W 2006r. zagrała ponownie z Suryą w Sillunu Oru Kaadhal. Jej ostatnimi filmami są z 2007r. Pachaikili Muthucharam, Mozhi i Manikanda. W Pachaikili Muthuchiram, Jothika po raz pierwszy zagrała negatywną rolę.

Jeśli chodzi o powrót aktorki do filmów to jej decyzja wydaje się nie do końca przesądzona. Surya na pytanie czy i kiedy aktorka powróci do filmowego światka, odpowiedział w ten sposób: “To jej decyzja. Jeśli zdecyduje się wrócić do grania, nie będę miał żadnych zastrzeżeń."


Nagrody

* Filmfare Award - 1999 - Best Debutant (Vaali)
* Filmfare Award - 2000 - Best Character Artist (Tamil) (Khushi)
* Filmfare Award - 2004 - Best Actress (Perazhagan)
* Tamil Nadu Government Award - 2003 - Best Actress (Kaaka Kaaka)
* Tamil Nadu Government Award - 2004 - Best Actress (Perazhagan)
* Tamil Nadu Government Award - 2005 - Best Actress (Chandramukhi)
* Kalaimamani Award - 2005 - Best Actress (Chandramukhi)
* Hub Choice Best actress award 2006 (Vettayadu Vilayadu and Sillunu oru Kadhal)
* Hub Choice best actress award 2007(Mozhi)


Aktualna filmografia: KLIK


Na naszym forum:

2003: Dhool - Eshwari
2003: Priyamana Thozhi - Nandhini
2003: Kaaka Kaaka - Maaya
2004: Arul - Kanmani
2005: Maayavi - ona sama
2005: Chandramukhi - Ganga Senthilnathan / Chandramukhi
2006: Vettaiyadu Villaiyadu - Aaradhana
2006: Sillunu Oru Kaadhal - Kundhavi Gautham
2007: Mozhi - Archana


Fotki: KLIK

____________________________________________________________
Źródło: Wikipedia oraz www.whereincity.com tlumaczenie milkaja

Offline

#2 2008-09-23 18:21:47

Lotri

Dobry dyskutant

1986107
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-26
Posty: 1740
WWW

Re: Jyothika Saravanan

Aż dwa filmy z panią widziałam, ale szczerze mówiąc jakoś mnie nie zachwycila - no może przy "Ra ra" w Chandramukhi ^^
Nie mniej jednak czekam na kolejny filmik z ową panią, oby w ważniejszej roli

Offline

#3 2008-09-24 18:50:52

Parvati

Robi postęp

13574978
Skąd: Mielnik
Zarejestrowany: 2008-04-18
Posty: 327
WWW

Re: Jyothika Saravanan

szkoda,że już nie gra:(


http://img258.imageshack.us/img258/7099/alicesignature1cr4.png
http://img258.imageshack.us/img258/alicesignature1cr4.png/1/w379.png

Offline

#4 2008-09-24 20:18:39

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Jyothika Saravanan

Jest jednak nadzieja, że jednak powróci do grania.
Pamiętam, że jakiś czas temu czytałam, iż miała wystąpić razem z mężem, aktorami Madhavanem i Vijayem w krótkim filmie socjalnym o edukacji wśród dzieci chyba. Oczywiście to jeszcze nie film, ale pozostaje nadzieja, że do grania powróci. Jak na razie córeczka skończyła roczek, ale może Jyothika powróci do gry. Mam taka nadzieję i marzy mi się kolejny wspólny film z Suryą Byłoby świetnie!

Tutaj link do zdjęć Jyothiki z córeczką Jyothika i Diya

a tutaj zdjęcia z pierwszych urodzin małej:
Roczek Diyi

Offline

#5 2008-09-24 21:55:57

mariola

Wkręca się

Zarejestrowany: 2008-02-29
Posty: 203

Re: Jyothika Saravanan

Pamiętam, że jakiś czas temu czytałam, iż miała wystąpić razem z mężem, aktorami Madhavanem i Vijayem w krótkim filmie socjalnym o edukacji wśród dzieci chyba. Oczywiście to jeszcze nie film, ale pozostaje nadzieja, że do grania powróci.

O ile wiem ten film już  powstał:) A co do powrotu na  szerszą skalę przecież np. Kajol miała kilkuletnią przerwę więc wszystko przed Jyothiką:D Trzeba zrozumieć tamtą kulturę i ich priorytety:)

Offline

#6 2008-09-24 22:38:55

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Jyothika Saravanan

mariola napisał:

O ile wiem ten film już  powstał:) A co do powrotu na  szerszą skalę przecież np. Kajol miała kilkuletnią przerwę więc wszystko przed Jyothiką:D Trzeba zrozumieć tamtą kulturę i ich priorytety:)

Jeśli już powstał to tym lepiej, później nie natknęłam się akurat na ten temat na żadne informacje, ale to już dosyć dawno o tym czytałam, więc nic dziwnego że projekt już zrealizowano.

Jeśli chodzi o priorytety to wg. mnie w każdej kulturze dla matki ważne jest jej dziecko i pragnie mu poświęcić jak najwięcej czasu. U nas po prostu często okoliczności (czyt. pieniądze, jeśli matka nie wróci jak najszybciej do pracy to jej miejsce pracy będzie zagrożone) powodują, iż kobiety w Polsce szybko wracają do pracy po porodzie. Tak jest bardzo często a ja myślę, że po urodzeniu dziecka sama chciałabym jak najdłużej móc zostać w domu z dzieckiem. Ale że niestety mój maż to nie Surya i nie zarabia tyle to pewnie rzeczywistość będzie inna Ale to prawda że w Indiach jeszcze większą wagę się do tego przywiązuje i pewnie bardziej ludzi dziw, ze aktorka wraca po urodzeniu dziecka do zawodu niż fakt, że zostaje w domu i poświęca się rodzinie.

Offline

#7 2008-09-24 23:25:01

mariola

Wkręca się

Zarejestrowany: 2008-02-29
Posty: 203

Re: Jyothika Saravanan

Miałam na myśli aktorki a nie porównanie ze 'zwykłymi ludźmi' U nas i na zachodzie zwykle jednak szybko wracają do zawodu, ewentualnie wybierając projekty, które nie będą zbyt absorbujące czasowo czy lokalizacyjnie:)
A w Indiach dopiero niedawno ślub i urodzenie dzieci nie kończy właściwie kariery aktorki (bo jak wracały to już jak dzieci całkiem podrosły czyli do ról mam czy cioć..) Na południu kojarzy mi się tylko Bhoomika, której kariera po ślubie rozwija się jeszcze lepiej no i teraz tryumfalnie powraca Ramya Krishan (też po przerwie na odchowanie dziecka) ale większość aktorek to jednak panny bez zobowiązań...

Offline

#8 2008-09-25 20:16:01

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Jyothika Saravanan

No tak tu masz zdecydowanie racje. Ale jak widać Indie pomału, ale z postępem jednak idą i ja jednak liczę na to, że Jyothika zatęskni za aktorstwem i powróci na ekrany a najchętniej znowu ją u boku Suryi zobaczę

Offline

#9 2013-09-10 15:32:00

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: Jyothika Saravanan

Widziałam z Nia tylko  Sillunu Oru Kaadhal i była tam świetna

Offline

#10 2014-08-14 23:39:54

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: Jyothika Saravanan

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Boende Parnamirim Noclegi Sonthofen berlin-hotel Alloggio PerĂš Allotjament Lake Charles