Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2014-11-11 17:42:13

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

"Wojny Kuzynów" (cykl) ---> Philippa Gregory

Wojny kuzynów - cykl powiesci autorstwa Philippy Gregory, opowiadajacy o Wojnach Kuzynów (szerzej znanych pod nazwa Wojny Róz) pomiedzy rodami Lancasterów i Yorków.Tom I: Władczyni Rzek (The Lady of the Rivers)


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/133000/133829/352x500.jpg


Jakobina zostaje żoną księcia Bedfordu, angielskiego regenta Francji, który zapoznaje ją z tajnikami nauki i alchemii. Gdy się okazuje, że książę interesuje się żoną tylko ze względu na jej zdolność przepowiadania przyszłości, Jakobina znajduje pociechę w młodym giermku, Ryszardzie Woodville'u. Gdy Jakobina zostaje młodą zamożną wdową, kochankowie pobierają się w sekrecie, po czym udają się na dwór młodego Henryka VI, gdzie Jakobina stanie się najbliższą i najbardziej zaufaną przyjaciółką królowej Małgorzaty Andegaweńskiej.

Wkrótce Woodville'owie zyskują prominentną pozycję na dworze Lancasterów, jednakże Jakobina przeczuwa narastające zagrożenie ze strony poddanych szykujących się do buntu. Kiedy król popada w stan tajemniczego snu, w królestwie następuje podział na dwa rywalizujące obozy: królowej Małgorzaty i jej niegodnych zaufania faworytów oraz Ryszarda, księcia Yorku grożącego zawłaszczeniem korony. Jakobina wkracza na zdradziecką ścieżkę wiodącą za linie wroga, gdy bezpieczeństwo jej rodziny i rządów Domu Lancasterów wisi na włosku.

___________________________________________________________


Tom II: Biała Królowa (The White Queen)


http://enter.az/uploads/1387294594_1.jpg


Król Edward IV York zakochuje się w pięknej wdowie i przed upływem miesiąca bierze ją w sekrecie za żonę. Gdy to małżeństwo wychodzi na jaw, Elżbieta Woodville i jej najbliżsi dostają się w sam środek walk o władzę i wpływy na królewskim dworze, gdzie muszą stawić czoło starym wrogom, jak również nowym rywalom.

Philippa Gregory w przejmujący sposób oddaje historyczny dramat poprzez losy kobiet - w "Białej Królowej" główną bohaterką i narratorką jest Elżbieta Woodville, pierwsza plebejuszka, której dane było wyjść za mąż z miłości, i to za króla od młodości sposobionego do wojny. Elżbietą powoduje namiętność i ambicja - podczas gdy krzepnie na zdobytej pozycji, na plan pierwszy wysuwają się jej dwaj synowie, których późniejsze tajemnicze zniknięcie spędza sen z powiek historykom od stuleci, jako że losy dwóch książąt z Tower do dziś są nieznane. Philippa Gregory swoim zwyczajem przedstawia własne, niezwykle silnie przemawiające do wyobraźni wytłumaczenie.

___________________________________________________________


Tom III: Czerwona Królowa (The Red Queen)


http://img1.fantasticfiction.co.uk/images/n68/n342131.jpg


Powieść przybliża nieomal zapomnianą historię założycielki rodu Tudorów, Małgorzaty Beaufort. Poślubiona mężczyźnie dwukrotnie od niej starszemu, urodziła dziecko w wieku lat niespełna czternastu i rychło owdowiała. Zepchnięta na margines postanawia odwrócić kartę losu i odnieść ostateczny tryumf nad wszelkimi przeciwnościami. Na tronie Anglii chce zobaczyć swego jedynego syna bez względu na to, ile to będzie kosztowało ją, Anglię i nieszczęsnego chłopca. Ignorując pozostałych pretendentów do tronu i rosnących w siłę rywali - Yorków - nadaje synowi imię: Henryk, po królu; wysyła go za granicę na dobrowolne wygnanie; zmusza do małżeństwa z najstarszą córką znienawidzonej Elżbiety Woodville. Na tle rozdzierających kraj konfliktów, Małgorzata zawiera kolejne dwa małżeństwa z rozsądku i nie przestaje spiskować.

__________________________________________________________


Tom IV: Córka Twórcy Królów (The Kingmaker's Daughter)


http://d.gr-assets.com/books/1332688725l/12326644.jpg


Piętnastowieczna Anglia w niespokojnych czasach Wojny Dwu Róż. Tron zdobyli Yorkowie, ale walka o koronę trwa nadal. Ryszard Neville, zwany Twórcą Królów, pragnie, by sięgnęły po nią jego córki: Izabela i Anna.

Ryszard Neville pomógł Yorkom pokonać Lancasterów i osadził na tronie Edwarda IV, licząc na możliwość kierowania młodym królem. Jednak Edward, zauroczony piękną wdową, Elżbietą Woodville, samodzielnie podejmuje decyzję o małżeństwie i raczej słucha rad swej żony oraz jej licznej rodziny niż dotychczasowego doradcy. Pozbawiony wpływów Neville jawnie występuje przeciw królowi. Nie doczekawszy się syna, czyni ze swych córek pionki w rozgrywce politycznej i planuje ich małżeństwa z potomkami obu zwaśnionych rodów.

Anna Neville szybko przeistacza się z ufnego i naiwnego dziecka w pełną obaw młodą kobietę. Wie, że ona sama oraz jej posag są kartą przetargową w ręku bezwzględnych graczy. Wydana za mąż za syna obalonego Henryka VI, po roku zostaje wdową. Jej ojciec, który sprzymierzył się z Lancasterami, traci życie, pokonany przez Yorków. Matka chroni się w klasztorze, a siostra jest żoną wroga. Osamotniona Anna lęka się utraty majątku i zemsty królowej. Zdana tylko na siebie próbuje pokierować swym losem i wbrew intrygom rodziny ponownie wyjść za mąż. Spełnienie ambicji ojca staje się jej celem, ale także przekleństwem.

__________________________________________________________


Tom V: Biała księżniczka (The White Princess)


http://1.bp.blogspot.com/-SvvIjVPuhZs/VFp-T661TsI/AAAAAAAAEjc/nxco9LKdkac/s1600/white2.jpg


Przejmująca historia Elżbiety York, żony pierwszego Tudora na tronie Anglii i matki Henryka VIII.

Pretendent do angielskiej korony zwołuje armię, podważając legalność dynastii Tudorów. Ale czy faktycznie jest jednym z zaginionych książąt, odesłanym w nieznane przez Elżbietę Woodville, czy zwykłym oszustem ― wrogiem Henryka Tudora i jego żony, księżniczki Yorku?

Zdobywając koronę Anglii na polu bitwy pod Bosworth, Henryk VII Tudor wiedział, że aby zjednoczyć kraj targany wojną domową, przyjdzie mu poślubić księżniczkę z konkurencyjnej dynastii ― Elżbietę York. Wszakże ona nadal kochała poległego króla, Ryszarda III, a jej krewni z rodu Yorków wciąż marzyli o odnalezieniu zaginionego następcy tronu i tryumfalnym powrocie do władzy.

Po ślubie z Henrykiem młoda Elżbieta staje przed wielkim dylematem. Jakże ma wybrać między Tudorami i Yorkami, między własnym mężem a chłopcem utrzymującym, że jest jej ukochanym zaginionym bratem ― powracającą nareszcie do domu „różą Anglii”?

__________________________________________________________


Tom VI: The King's Curse (niewydana w Polsce)


http://pbs.twimg.com/media/Bp5zvnGCMAAjF7g.jpg:medium


Historia Malgorzaty Pole oraz jej spojrzenie na rzady Henryka VIII.

Jako kuzynka Elzbiety York i córka Jerzego, Ksiecia Clarence, Malgorzata jest uwazana za grozbe dla rzadów Henryka. Zostaje wiec wydana za wspierajacego Lankasterów Ryszarda Pole. W nagrode za swa lojalnosc Ryszard dostaje we wladanie Walie, gdzie wkrótce po slubie zjawiaja sie ksiaze Artur Tudor oraz jego mloda zona Katarzyna Aragonska. Malgorzata w krótkim czasie staje sie zaufana doradczynia i przyjaciólka mlodej pary, ukrywajac jednoczesnie swoje wlasne pochodzenie i motywy.

Po niespodziewanej smierci Artura, Katarzyna wyrusza do Londynu aby dotrzymac zlozonej ukochanemu obietnicy i poslubic jego brata Henryka. Swiat Malgorzaty zostaje wywrócony do góry nogami gdy zostaje wezwana na dwór jako najwazniejsza dama do towarzystwa królowej Katarzyny.

Mloda monarchini krótko cieszy sie korona po tym jak w zycie króla wkracza Anna Boleyn i dwór Tudorów zaczyna upadac. Malgorzata musi wybrac pomiedzy wiernoscia królowi - tyranowi, a ukochana królowa oraz pomiedzy stara religia i nowym wierzeniom wprowadzonym przez króla. Uwieziona pomiedzy starym i nowym porzadkiem swiata, Malgorzata musi odnalezc swoja wlasna droge...
_______________________________________________________________
lubimyczytac.pl
tlumaczenie opisu The King's Curse by olga89


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

#2 2014-11-11 21:10:35

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 18255

Re: "Wojny Kuzynów" (cykl) ---> Philippa Gregory

Czytałam kiedyś Czerwoną Królową, chciałam coś Philippy Gregory.
Zaczęłam ją czytać po książce z cyklu powieści tudorowskie tej samej pisarki, która bardzo mi się podobała, jednak co do Czerwonej Królowej mam mieszane uczucia. Sięgnęłam po nią burząc całą kolejność cyklu to może dlatego.
Nie pamiętam już szczegółów.

Innych książek tej serii nie czytałam, ale jeśli wezmę się za ten cykl to od początku.


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

#3 2014-11-12 01:23:20

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

Re: "Wojny Kuzynów" (cykl) ---> Philippa Gregory

Ja do Czerwonej królowej jeszcze nie doszlam ale pamietam, ze juz w serialu Malgorzata Beaufort byla przeze mnie najmniej lubiana postacia wiec wcale sie nie zdziwie jezeli tez we mnie ksiazka wzbudzi mieszane uczucia.

Ja jeszcze w Polsce czytalam Wieczna ksiezniczke, Kochanice króla, Czarownice i Blazna królowej.
Wtedy bylo to dla mnie w pewien sposób "odkrycie" i ta autorka zapadla mi w pamiec. Odkad jestem w UK zaczelam kolekcjonowac jej ksiazki (jako ze tu mnie na nie stac, a w Polsce niestety nie...), a po obejrzeniu serialu Biala królowa jestem juz totalnie zakochana

Wlasnie zaczelam czytac tom pierwszy Wojen Róz czyli Wladczynie rzek. Myslalam, ze ta ksiazka nie bedzie zbyt wciagajaca bo bohaterka to "nikt wazny", a przynajmniej tak mi sie wydawalo. Ksiazka jednak wciaga od pierwszej strony i oderwac sie od niej nie mozna


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

#4 2014-11-12 11:54:00

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 18255

Re: "Wojny Kuzynów" (cykl) ---> Philippa Gregory

Tej autorki znam Kochanice Króla, Błazen królowej chyba również. W międzyczasie przewinęła się  Czerwona Królowa . Teraz niedawno zaczęłam czytać Wieczną Księżniczkę.

Jeszcze czytałam jedną powieść tej pisarki, ale kompletnie mnie nie wciągnęła, nie była ani z cyklu powieści tudorowskie, ani z cyklu Wojna kuzynów, o ile się nie mylę nie była też oparta na postaciach historycznych.

Philippy Gregory to dobra autorka. Lubię jak jej książki osadzone są w prawdziwych realiach. Wiadomo jakieś tam odstępstwo jest, ale można się dowiedzieć co nieco o historii.

Jeśli chodzi o cykl Wojna kuzynów, to jak już pisałam, znam tylko jedną książkę Czerwoną królowę, natomiast jeśli chodzi o serial pt. "Biała Królowa" to był w porządku, ale nie tak żeby bardzo mnie zauroczył. Możliwe, że jak kiedyś wezmę się za cykl Wojna kuzynów, w tym za książkę Biała Królowa, to wtedy powtórzę serial "Biała Królowa", żeby zobaczyć czy coś pozmieniali.


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

#5 2015-05-20 17:41:58

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

Re: "Wojny Kuzynów" (cykl) ---> Philippa Gregory

Jak dotad przeczytalam Wladczynie rzek i Biala królowa. Obie sa swietne chociaz Biala królowa troche mi sie dluzyla bo przeczytalam ja tuz po obejrzeniu serialu wiec mialam wszystko na swiezo. Kolejne czesci mam w kolejce


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dobry ginekolog warszawa instagram cennik tanie kosze upominkowe facebook dowód w rozwodzie suplementy diety