Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2007-11-13 21:21:14

Lotri

Dobry dyskutant

1986107
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-26
Posty: 1740
WWW

Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

Łódzcy Bollymaniacy!



Właśnie wróciłam z otwarcia tygodnia kutury Japońskiej w Łodzi. I mając głęboko w powarzaniu jutrzejsze kartkówki i prace domowe, w nieco patetycznej formie apeluję:
Czy są w Łodzi ludzie zdolni popełnić tydzień kultury Indyjskiej?
W drodze do domu dość intensywinie myślałam o organizacji i gdyby nie pruszący śnieg, moja głowa uległaby przegrzaniu (oj, coś czuję że już teraz przyda mi się wyjść na balkon i trochę ochłodzić )

Na sam początek wymyśliłam, że:
- ludzi mamy! Przynajmniej ja w nich wierzę! Jeśli z tego forum Łodzianie nie dadzą rady, to jest jeszcze przecież kupa innych Mam jednak nadzieję, że nie potrzeba będzie tam szukać, aczkolwiek przydałaby się spora ekipa..
- Plan akcji: może np na 5 dni? Każdy o czymś innym, tematów nie zabraknie, a pojawi się ich pełno przy zbieraniu ekipy
- Atrakcje: gdyby pogadać np. z dyrekcją łódzkich sklepów indyjskich, by chcieli stworzyć jakiś prowizoryczny sklepik. Podobie z ludźmi z Ganeshu i może z kina Charlie, które słynie z BdB.
- Termin: dla mnie najlepszy byłyby ferie zimowe lub wakacje. Bo to chyba dość czasu na przygotowanie się solidnie. I może udałoby się wpasować jakoś w ten tydzień, kiedy będzie Bilet albo Hello Bollywood?
- Reklama: spamowanie, ulotki, plakaty... może nawet poprosić jakoś sprytnie media??

A teraz dwie najtrudniejsze kwestie:
- pieniądze
- lokal

Co do FUNDUSZY... WIERZĘ w ludzi, że zrobią to charytatywnie, lecz np. materiały czy druk kosztuje... Jakaś zrzuta bez pewności zwrotu i ewentualnie symboliczna opłata od odwiedzających (pyt: ile osób przyjdzie?)
Jeśli chodzi o LOKAL: wydaje mi się, że w restauracji to całkiem dobry pomysł: ludzie przyjdą, wysłuchają, kupią jakieś jedzenie przy okazji i wszyscy będą zadowoleni. Jednak kto był w Ganeshu, wie jaki jest największy problem... wielkość pomieszczenia... Zastanawiałam się także nad szkołą. Tyle tylko, że wiąże się to z opłatami np. woźne zostające po godzinach. A np. muzeum, tam gdzie odbywa się tydzień japoński? gdyby zdobyć jego poparcie? Nie wiem.

No ale takie moje pytanie: czy ktoś byłby GOTOWY na coś takiego?

Bo przecież mówimy: "fajnie, że coś takiego jest", albo narzekamy, że nic się nie dzieje... Możemy zrobić to sami!

Offline

#2 2007-11-13 21:49:47

GAURI

Zaczyna się rozkręcać

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-05-31
Posty: 950
WWW

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

ohhh Świetny pomysł Lotri, ale pomogłabym tobie... gdybym mieszkała w Łodzi... Chyba, że załatwisz mi bilet i nocleg
To juz zmienia sprawę

Offline

#3 2007-11-14 10:32:44

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

myśle że tematy itp to forum by pomogło ale z organizacja na miejscu to tylo do Łodzian

Offline

#4 2007-11-14 19:30:06

Dzasta-ji

Dobry dyskutant

2966128
Call me!
Skąd: Jaworzno - Śląsk :)
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 1256
Punkty: +4
Opis: WAKACJE do obrony :D
Aktorka: Rani, Kajol i jeszcze pare :)
Aktor: Kumary i Khany :D
Duet: Akshay Kumar*Katrina Kaif

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

dokładnie popieram Eweline2111 ja pisząc swój konspekt Kącika Indyjskiego opierałam się o nasze forum i przyjęło się ono z wielką aprobatą no ale tak jak już koleżanka wyżej pisała to już Wy same musicie działać ja życze powodzenia i 3mam kciuki za Was:*

Ostatnio edytowany przez Dzastina_20 (2007-11-14 19:30:47)

Offline

#5 2007-11-14 20:19:39

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22920

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

Ciekawy pomysł, jednakże wymaga wysiłków aby go wcielić w życie.

Nie wiem ile osób z naszego forum jest z Lodzi, ale nie sądze by wielu, a to kosztuje mase, mase pracy. I ja mam taką propozycje: może pierwsze się skrzyknąć z ludzmi z Łodzi z bollywood.pl na temat spotkania w Waszym mieście, spotkać sie, a następnie w większej grupie przedstawić ten pomysł? napewno na bollywood.pl jest wiele fanów z Łodzi, może oni też entuzjastycznie zareagują na ten pomysł, a jak powiedziałaś potrzebna jest ekipa.


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

#6 2007-11-14 20:58:31

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

No dokladnie tak jak napisala Aishwarya do realizacji takiego pomysłu potrzebna jest spora grupka osób. Ja niestety pracuję i nie mam przez to zbyt dużo czasu a jeszcze mam taką sytuacje w domku że nie wiem czy dałabym radę dużo pomoc. Oczywiście w miarę możliwości owszem, ale na pewno takie przedsięwzięcie potrzebuje grupy całkowicie w to zaangażwanych osób i myślę że bez pomocy osób z innych forów sie jednak nie obejdzie.

Offline

#7 2007-11-15 00:11:39

Dzasta-ji

Dobry dyskutant

2966128
Call me!
Skąd: Jaworzno - Śląsk :)
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 1256
Punkty: +4
Opis: WAKACJE do obrony :D
Aktorka: Rani, Kajol i jeszcze pare :)
Aktor: Kumary i Khany :D
Duet: Akshay Kumar*Katrina Kaif

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

noooo ale myśle że jak się uprzecie to się Wam uda a jak zrobicie to w czasie ferii albo wakacji to ja Was wtedy na pewno odwiedze

Offline

#8 2007-11-15 08:40:49

Lotri

Dobry dyskutant

1986107
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-26
Posty: 1740
WWW

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

Aishwarya napisał:

Nie wiem ile osób z naszego forum jest z Lodzi, ale nie sądze by wielu, [...] potrzebna jest ekipa.

w 100 % się z Tobą zgadzam, ale na sam początek chciałabym, aby powstało coś jak "trzon" grupy: ok 4-5 osób, które byłyby w to najbardziej zaangażowane od początku do końca.

Ci "mniej" zaangażowani mogliby przygotować np 60 minutowy wykład na dany temat (o ile ktoś nie boi się publicznych wystąpień, to ok: już w szkole uczniowie przygotowują 10-15 minutowe wystąpienia, a znając fanów i fanatyków, gdy się rozkręcą, trudno ich zatrzymać ) Mogłoby to być podparte np prezentacją w Power Poincie (pokaz slajdów, ale jeszcze trzeba by skołować rzutnik)
Czaso-pochłaniaczem mógłby być jakiś film dokumentalny (ja mam dwa: jeden to "W 80 skarbów dookoła świata" odcinek o Indiach i Sri Lance, drugi: "W drodze do niepodległości" czy jakoś tak, o Indiach. Nie wiem tylko jak z prawami autorskimi itp by się udało, ale na tygodniu Japońskim aż 5 h poświęcone jest na filmy!) Może do tego jakiś film Bolly w dwóch częściach na dwa dni i już byłoby ok 4 h 30 min z głowy)

OK, to ja kończę narazie bo zaraz do szkoły... Jak wrócę to może jeszcze coś dopiszę

Acha... I jakże pomysłowe tematy:
6000 lat w 60 minut, czyli historia Indii od zarania dziejów
Tygiel religiny, czyli wyznania w Indiach
Sari czy salwar kamez? O modzie indyjskiej w Indiach i Europie
"In half it's shit, in half it's magic" - kontrasty w Indiach
Magia kina

itp, itd każdy temat ok 60 minut + film i już mamy 5 dni

Jak to łatwo wygląda...

Chyba ucieknie mi autobus

Pozdrawiam

Offline

#9 2007-11-16 13:40:50

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

Lotri bardzo fajnie ale przydało by się zrobić takie zachęty jak:
malowanie henną, rodzaje tiki,bindi itp i takie zeczy w tym dziale o ubiorze bo to dziewczyny zaciekawi..

Fajnie by było gdyby było jedzienie hinduskie, ktoś by zatańczył i można kupić branzoletki takie prawdziwe Indyjskie...

ale widzę że super profesjonalnie i z zapałem do tego podeszłaś wiec myślę że może się udać...

Offline

#10 2007-11-16 16:43:50

Devi

Robi postęp

5843606
Call me!
Skąd: z domu
Zarejestrowany: 2007-08-16
Posty: 316
Aktorka: Rani, Kajol
Aktor: Shah Rukh, Mahesh
Duet: Abhi i John w Dostanie xD
WWW

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

Moja mama może gotować
Chodziaż nie wiem czy się zgodzi, ale lubi takie imprezki więc powinna...


http://img76.imageshack.us/img76/305/kopiathebest4507ye1.jpg The Best

Offline

#11 2007-11-16 21:16:30

Lotri

Dobry dyskutant

1986107
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-26
Posty: 1740
WWW

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

ewelina2111 napisał:

Fajnie by było gdyby było jedzienie hinduskie, ktoś by zatańczył i można kupić branzoletki takie prawdziwe Indyjskie...

Ano ba Jedzenie możnaby jakoś załatwić, gdyby dogadać się z ludźmi z Ganeshu (zresztą już Devi tu proponuje pomoc). A Ganesh pewnie chętnie wziąłby w tym udział: reklama
Jeśli chodzi o taniec, to może być mały problem ale np. pokaz "Jak wiązać sari?"
Jednak jakoże pierwszy raz byśmy mieli coś takiego, to wydaje mi się, że na początek tylko wykłady i filmy. Co do innych atrakcji, nie wiem jakby organizawcyjnie to wyszło...

A ja tymczasem ponawiam pytanie:

Jacyś Łodzianie z tego forum gotowi do tworzenia "trzonu" grupy??

Offline

#12 2007-11-25 20:59:29

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

Ja jestem gotowa Jednak od razu zaznaczam że żadnych referatów itp nie przygotuję...zresztą, mogę przygotować, ale kto będzie chętny wygłosić?
Ogólnie uważam, że to świetny pomysł, warto byłoby zrobić coś takiego Same też na pewno byśmy na tym skorzystały.
Justyna, powiedz jak trafiłaś na ten tydzień kultury japońskiej? Zastanawiam się jak można by zachęcić ludzi do przyjścia na tydzień indyjski... Dla nas to naturalne, ale po swoich znajomych widzę, że nie będzie łatwo...

Offline

#13 2007-11-25 21:10:05

Lotri

Dobry dyskutant

1986107
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-26
Posty: 1740
WWW

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

Moja koleżanka szła, w LO był plakat i nudziło mi się
Ale zarazie organizacja: super, Dorota, że byś w to weszła Czy są jeszcze jacyś chętni z tego forum? Bo już mam w planach poszukiwania na innnych...

Offline

#14 2007-12-02 21:16:00

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

Kurcze ale chciałabym w tym wszystkim uczestniczyc! Tylko do Łodzi to mam bardzo daleko... Ale na wakacjach... to moze bym was przynajmniej odwiedzila
Ja bym popierała pokaz tańca i bindi itp. tak jak ewelina To mogłoby przyciągnąć ludzi


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#15 2007-12-10 18:48:43

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

Wiesz co Lotri ja mam taką propozycje dla Ciebie:

1.Co do szukania ludzi:
-poszukaj w gronie na forum twojego miasta, szkół
-na bollywood.pl i innych forach

2. Jak zachęcic:
-zrób super plakat (a że u nas tay zdolni ludzie to poporoś o pomoc zdolne osoby z tematu "nasza twórczość" - "grafika" . Napewno pomogą Umieści sie Priyanke, Aishwarye, Bipashe to zainteresuje facetów
Tylko wiesz tak super żeby to było to tak żeby wiesz taki wspólny projekt - taki żeby teraz się zajeli (jeśli zechcą) i wiesz każdy doda coś od siebie i wyjdzie super, Jakieś hasła super, wypisać co będzie , date itp
date to potem można dodać (chyba!) ale fajnie by było ...
-pogadaj z tymi ludzmi z tej restauracji, jakiegoś sklepu indyskiego i tam przedewszystkim rozwies plakaty
POPROS ZEBY BRALI W TYM UDZIAŁ i wiesz umieść na plakacie ich logo w zamian za jedzenie, reklame (taki bardzo mali sponsorzy) ... Albo że w zamian za miejsce, wypożyczenie strojów czy pomoc w organizacji dasz tą reklame....

3. Co do pomysłów:
- to zrób ankiete : Co Ci sie kojarzy z Indiami?
                           czy wiesz co to bollywood? itp...
ale nie nas, ludzi z twojego miasta i dowiec sie ich zdania, ale nie za dużo by mogli w 2 min odpowiedziec
-spytaj sie koleżanek co by ich najbardziej zaciekawiło itp
-podziel te pomysły na:
-bardzo krótka historia indi - a najlepiej w jakimś reportarzu , programu ciekawego (kiedys leciał w telewizji cos ala historia indi, jak wyglądaja indie, życie w indiach)
-z czego indie słyną
-film z bollywood
-i pokaz tanca - nauczcie sie układu (albo posuzkajcie w okolice kogos kto uczy hinduskiego tanca, umie) przebieszcie sie i taki krótki pokaz
-kogoś kto może malować henna

zoragnizować to i sukces powinnien być

Offline

#16 2007-12-27 21:24:02

Awatif

Gość

Re: Dni Indyjskie w Łodzi? czyli mój szalony pomysł ;D

ewelina dobry pomysł już się takimś czymś zajmowałaś?

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
bollywood.pun.pl