Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2007-12-28 13:42:01

Awatif

Gość

Parę przepisów :)

Całkowicie indyjski koktajl: Banana Lassi
- jogurt naturalny
- banany (proporcje: na 200 ml jogurtu 1 banan)
- kardamon zielony mielony

Miksujemy całość, doprawiamy kardamonem, wstawiamy do lodówki na godzinkę. Mniam :-) Można posłodzić miodem.

A teraz coś równie orientalnego:

Tureckie, migdałowe półksiężyce
4 białka
szczypta soli
250 g cukru pudru
0,5 torebki cukru waniliowego
1 łyżeczka soku cytrynowego
400 g mielonych migdałów
trochę cukru pudru do posypania blatu


1. Blachę wykładamy pergaminem. Następnie rozgrzewamy piekarnik do temperatury 50 stopni.Do białek dodajemy szczyptę soli i ubijamy je na sztywną pianę. Stopniowo dosypujemy cukier puder, cukier waniliowy oraz wlewamy sok cytrynowy.
2. Odstawiamy 1 filiżankę piany, resztę mieszamy z mielonymi migdałami. Blat oprószamy cukrem pudrem i rozwałkowujemy masę na grubość 0,5 centymetra.
3.Foremkami wycinamy półksiężyce, układamy je na blasze i smarujemy resztą masy z białek. Suszymy je w piekarniku przez godzinę.

Arabskie ciasto - konefa


składniki:
- 10 dag wiórków kokosowych
- 2 szklanki kaszy manny
- 1 łyżeczka cynamonu
- 1 torebka cukru waniliowego
- 3 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 szklanaka mleka
- 20 dag masła
na syrop:
- 2 szklanki cukru
- 1 szklanka wody
- 1 łyżeczka soku z cytryny

1. Kaszę manną, cynamon, kokos, cukier waniliowy i proszek do pieczenia wsypujemy do miski. Mieszamy. Dodajemy miękkie masło i mleko, wszystko wyrabiamy.
2. Ciasto rozprowadzamy na wyłożonej pergaminem blaszce, kroimy na niewielkie trójkąty lub kwadraty.
3. Blachę wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika i pieczemy ciasto ok. 45 minut.
4. Z wody, cukru i soku z cytryny gotujemy syrop. Upieczone ciasto zalewamy ostudzonym syropem. Wierzch posypujemy kokosem. Gdy syrop wsiąknie wyjmujemy ciastka z blaszki.

Tabbuleh
- 3 łyżki drobno posiekanej natki pietruszki
- 3 łyżki posiekanych listków mięty
- 20 dag kaszy kuskus
- 2 pomidory
- 1 mały ogórek wężowy
- sok z cytryny
- oliwa
- sól


1.Kaszkę kuskus przygotowujemy według przepisu na opakowaniu.
2.Dodajemy natkę, miętę, pokrojone w kostkę pomidory i ogórek.
3.Przyprawiamy do smaku solą i sokiem z cytryny, mieszamy z 2 łyżkami oliwy (można dodać więcej)
4.Sałatkę wstawiamy na 2-3 godziny do lodówki.


Libańska herbata z wodą różaną

- 1 filiżnaka świeżo zaparzonej, dobrej gatunkowo czarnej herbaty
- 1-2 łyżeczki syropu grenadine
- 1 łyżeczka wody różanej
- 1 łyżeczka orzeszków piniowych

Herbatę mieszamy z syropem. Następnie dodajemy wodę różaną i orzeszki piniowe. Nie mieszamy. Napój podajemy schłodzony z lodem.

Libańska herbata cynamonowa
Coś dla miłośników cynamonu

-2 filiżanki wody
-4 łyżeczki cynamonu
-6 łyżeczek cukru
- pół filiżanki posiekanych orzechów włoskich

Wodę wlewamy do rondelka, dosypujemy cynamon.Doprowadzamy ją do wrzenia i gotujemy na wolnym ogniu przez 15 minut.Dodajemy cukier,mieszamy i gotujemy przez następne 2 minuty.
Zdejmujemy herbatę z ognia i przelwamy do fliżanek. Do każdej z nich wsypujemy 2 łyżeczki orzechów. Podajemy na gorąco.


Harissa - marokańska ostra pasta
100 g papryczek chili (moga byc suszone)
8 zabkow czosnku
30 g soli
30 g kminku mielonego
30 g mielonej kolendry
150 ml oliwy z oliwek

1. Z papryczek odciac ogonki i oczysci z nasionek. Jesli uzywamy suszonych papryczek to po oczyszczeniu wkladamy je do na 5 minut do goracej wody i po tym czasie osaczymy je i drobno kroimy.

2. Czosnek drobno siekamy.

3. Wszystkie skladniki dokladnie miksujemy (razem) az do uzyskania gladkiej pasty.

4. Gotowa paste przekladamy do sloiczka i zakrecamy. Wkladamy do lodowki

Pastę ta mozna uzywac do potraw orientalnych oraz do doprawiania zup i sosow.


te przepisy skopiowałam z tej strony : http://www.belly-dance.pl/forum/showthread.php?t=246

#2 2007-12-28 20:25:17

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Parę przepisów :)

Banana Lassi to ja piłam na spotkaniu z Bollymaniaczkami z Łodzi Pyszne było, bardzo mi smakowało Polecam!
Tą Libańska herbate cynamonowa muszę kiedys wypróbować, bo zapowiada sie smakowicie no i lubie cynamon

Offline

#3 2008-08-29 17:08:09

Siwiutka85

Wkręca się

5149365
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-04-10
Posty: 216

Re: Parę przepisów :)

Banana Lassi jest przepyszne


http://img388.imageshack.us/img388/7184/10088772qk9.jpg

Offline

#4 2008-09-03 15:24:53

bollymonia

Bollyamator

11627693
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2008-08-16
Posty: 47
Aktorka: Kajol i Rani
Aktor: SRK i Saif
Duet: SRK i Kajol

Re: Parę przepisów :)

Ja coś mam

Szkoda że jeszcze nigdy nie spróbowałam Indyjskiej Kuchni



Indyjskie pulpeciki

porcja dla 4 osób
czas przygotowania: 40 minut

Indyjskie pulpeciki w jogurtowym sosie najlepiej podawać z delikatnym ryżem basmati. Danie można ozdobić listkami świeżej kolendry. Baraninę przyprawiamy popularną w Indiach przyprawą garam masala. Jeśli będziecie mieli kłopoty z jej znalezieniem, wystarczy uprażyć przez chwilę na patelni, a potem utłuc w moździerzu na proszek: kolendrę, goździki, liść laurowy, pieprz, nasiona kardamonu bez łupinek, gałkę muszkatołową, anyżek i kminek.

Czego potrzebujemy:
1,2 kg zmielonej baraniny, 150 g mąki z cieciorki, 4 łyżki przyprawy garam masala, 1 łyżeczka chilli w proszku, 1 kawałek laski cynamonu, 10 ziaren kardamonu, 3 listki laurowe, 10 goździków, 4 cm korzenia imbiru, 1 kostka bulionu wołowego, 1/2 szklanki oleju rzepakowego, sól i pieprz do smaku, 200 ml jogurtu naturalnego, kilka gałązek świeżej kolendry

Jak to zrobić:
Zagnieć baranie mięso z mąką z cieciorki. Dodaj 4 łyżki garam masala i połowę jogurtu. Całość dokładnie wymieszaj. Posól mięso i posyp świeżo zmielonym pieprzem. Mokrymi rękami formuj kawałki mięsa w walce o długości 5 cm i średnicy 3 cm. Rozpuść kostkę bulionową w 2 szklankach wrzątku. W moździerzu utłucz na proszek cynamon, obrane z łupinek nasiona kardamonu, liście laurowe, goździki i chilli. Oskrob ze skórki imbir krawędzią łyżeczki. Wlej do głębokiej patelni olej rzepakowy i do zimnego tłuszczu wsyp przyprawy z moździerza. Podsmaż je na oleju ok. 2 min. Wrzuć baranie pulpeciki na olej i smaż ok. 2 - 3 min, aż z każdej strony staną się złote. Zetrzyj imbir na tarce o małych oczkach i wrzuć do smażącego się mięsa. Po 2 minutach zalej całość jogurtem i 1 szklanką bulionu. Duś na małym ogniu 15 min. Podawaj z listkami kolendry.


Raita ogórkowa

porcja dla 4 osób
czas przygotowania: 15 minut

Sałatka ta świetnie wypada w towarzystwie ostrych indyjskich dań. Raita to gęsta mieszanka jogurtu z rozdrobnionymi warzywami. Na przykład z ogórkiem. Raitę zwykle doprawia się całym zestawem indyjskich przypraw.

Czego potrzebujemy:
Raita ogórkowa:, 2 duże ogórki, 400 ml kwaśnej śmietany, 150 ml jogurtu naturalnego, 4 łyżki śmietany 36 proc., 2 łyżeczki kminku, 2 łyżeczki nasion kolendry, 2 łyżeczki gorczycy, 1 papryczka chilli red bird eye, 4 gałązki świeżej mięty, 1/2 pęczka świeżej kolendry, sól i pieprz do smaku

Jak to zrobić:
Umyj ogórki i odkrój im końcówki. Nie obierając ze skórki, zetrzyj na grubej tarce. Do miski z ogórkami wlej kwaśną śmietanę i jogurt. Całość wymieszaj. Posiekaj drobno chilli i wrzuć do miski. Oderwij listki mięty i drobno pokrój razem z kolendrą. Dodaj do reszty składników i zamieszaj. Nasiona kolendry praż na patelni około 2 - 3 min, aż popękają. W moździerzu zmiażdż kolendrę, kminek i gorczycę na proszek. Wsyp przyprawy do raity. Dodaj słodką śmietankę, wymieszaj, przykryj folią spożywczą i wstaw na 2 - 3 godz. do lodówki. Przed podaniem dodaj sól oraz pieprz i znów dokładnie wymieszaj.


Chrupiące obręcze

porcja dla 4 osób
czas przygotowania: 20 minut
oczekiwanie: 20 minut

Egzotyczny smak tego deseru to efekt połączenia smażonego ciasta ze słodkim sosem pachnącym różami i kardamonem. Hindusi przepadają za słodyczami. Na dodatek przy ich wyrobie używają całej masy aromatycznych przypraw. Popularnymi składnikami są: miody, soki cytrusowe i woda różana. Przed schrupaniem możesz zostawić obręcze na kilka minut w syropie, żeby dobrze nim przesiąkły.

Czego potrzebujemy:
250 g mąki ryżowej lub ziemniaczanej, 250 g mąki kukurydzianej, 9 ziaren kardamonu, 300 g cukru trzcinowego, 150 ml jogurtu naturalnego, 1/2 łyżeczki szafranu, 1 gałka muszkatołowa, 1 łyżeczka wody różanej, 2 opakowania proszku do pieczenia, olej do głębokiego smażenia

Jak to zrobić:
Wymieszaj w mikserze mąkę kukurydzianą, mąkę ryżową i proszek do pieczenia. Nie wyłączając miksera, powoli dodawaj jogurt i 300 ml wody. Chodzi o to, żeby ciasto uzyskało jednolitą konsystencję. Przełóż ciasto do miski i nakryj folią plastikową. Odstaw na 2 godz. w temperaturze pokojowej. Przygotuj syrop: do garnka wsyp cukier trzcinowy i wlej 2 szklanki wody. Całość podgrzej i wymieszaj, aż cukier się rozpuści. Obierz z łupinek nasiona kardamonu i utłucz je w moździerzu. Zetrzyj 1/2 gałki muszkatołowej i wymieszaj z kardamonem. Wsyp przyprawy do syropu i dodaj szafran. Na koniec wlej dwie łyżeczki wody różanej i wymieszaj. Posyp blat mąką ryżową. Ciasto przełóż do worka do wyciskania z okrągł końcówką o średnicy ok. 1 cm. Formuj wyciskany wałek ciasta w okręgi o średnicy ok. 6 cm. Rozgrzej tłuszcz we frytownicy i smaż w nim obręcze na złoty kolor ok. 2 - 3 min. Odsącz na ręczniku papierowym i podawaj na ciepło z syropem w osobnej miseczce. Możesz ozdobić obręcze listkiem mięty.

Przyprawy

Najbardziej popularnymi przyprawami stosowanymi w kuchni indyjskiej są: kolendra, kminek, kurkuma, czerwone i zielone strączki chilli, szafran, cynamon, goździki, kardamon, imbir, gałka muszkatołowa, sezam, anyż, cebula i czosnek.


http://img90.imageshack.us/img90/9254/aishwarya1oohs8ho1.jpg

Offline

#5 2009-01-26 19:30:10

Beata

Gość

Re: Parę przepisów :)

Ja kilka razy mojej rodzinie podałam indyjski gulasz
stwierdzili że bolly i Indie mnie opętały, ale smakowało wszystkim
jak znajdę przepis to wrzucę - już daaaawno nie gotowałam . . .

#6 2009-01-29 17:27:12

Didi15

Bollyamator

4037351
Skąd: Piotrków Trybunalski
Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 9

Re: Parę przepisów :)

Lassi jest bardzo dobre mniam

Ostatnio edytowany przez Didi15 (2009-02-03 15:10:13)

Offline

#7 2009-04-13 01:22:32

mirka

Bollymaniak

Skąd: Planeta Volkan ;)
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 1563
Punkty: +8
Opis: Mr. Spock - Fascynujący gość
Aktorka: Madhuri Dixit
Aktor: Szaruk Khan , Leonard Nimoy

Re: Parę przepisów :)

Ja mam jedno pytanie a nie wiem gdzie o to spytać więc spróbuję tu

Czy wie ktoś może jak nazywała się potrawa na którą zrobili sobie zawody Taani i Raj w filmie RNBDJ ?

Offline

#8 2009-05-15 12:51:49

Chuchlinek

Bywalec

8547076
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-05-14
Posty: 502
Aktorka: Rani Mukherjee
Aktor: Shahrukh Khan
Duet: Saif Ali Khan Preity Zinta,
WWW

Re: Parę przepisów :)

Oj !
polecam wszystkim kuchnię Indii !
Pycha !
Byłam przez 3 miesiące karmiona tylko daniami Indii !!
Pycha !!
Mam gdzieś kilka przepisów jak znajdę to napiszę ! xD

A teraz życzę wszystkim smacznego !


http://i41.tinypic.com/2m6pdzn.jpg
'Jak śmiesz tak pięknie wyglądać?'

Offline

#9 2009-07-13 09:02:35

HUMKO TUMSE PYAR HAI:)

Bollyamator

9027323
Skąd: Słupsk
Zarejestrowany: 2009-07-11
Posty: 14
Aktorka: Kajol
Aktor: Shak ruk khan
Duet: SRK, Kajol

Re: Parę przepisów :)

ja tam uwielbiam chlebki chapati:):Dpozdrawiam

Offline

#10 2009-07-24 16:59:55

bollykate

Zaczyna się rozkręcać

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-03-31
Posty: 822
Aktorka: Kajol, Rani Mukherjee
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Parę przepisów :)

Ja mam jeden przepis znalazłam w gazecie i może go spróbuję:

WOŁOWINA PO AZJATYCKU
- 30 dag wołowiny
- 1 opakowanie mieszanki warzywnej orientalnej
- 100 ml bulionu, olej
- 3 łyżki oleju sezamowego
- łyżeczka mielonego imbiru
- 3 łyżki sosu sojowego
- pieprz,ostra papryka
Wymieszać w miseczce sos sojowy, olej sezamowy i szczyptę mielonej papryki. Włożyć pokrojoną wołowinę i wymieszać. Na patelni rozgrzać 3 łyżki oleju, mocno zrumienić mięso. Dodać mieszankę warzywną. Wlać bulion, smażyć 5 - 10 min. Doprawić do smaku imbirem i pieprzem. Podawać z ryżem.

Życzę smacznego.

Ja coś czuję, że nie polubię indyjskiej kuchni bo jest dla mnie za ostra, oni używają bardzo ostre przyprawy.

Offline

#11 2009-07-24 17:24:09

Chuchlinek

Bywalec

8547076
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-05-14
Posty: 502
Aktorka: Rani Mukherjee
Aktor: Shahrukh Khan
Duet: Saif Ali Khan Preity Zinta,
WWW

Re: Parę przepisów :)

Tak bollykate oni przyzwyczajeni są od dziecka do papryki chili etc.

Jak mieszkałam z Indusami ! To np. kupowaliśmy papryczki w workach jak chipsy (typu tv paka xD)
W których były suszone papryczki Chili !
Ja nie byłam głupia i na wet nie próbowałam !
Ale mój kolega Hamid wcisną mi jedną
Myślałam że to nie piecze bo oni to jedli jak najlepsze słodycze !

Kiedy zjadłam myślałam że wybuchnę !
On oczywiście płakali ze śmiechu..;D


http://i41.tinypic.com/2m6pdzn.jpg
'Jak śmiesz tak pięknie wyglądać?'

Offline

#12 2009-07-24 17:39:20

bollykate

Zaczyna się rozkręcać

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-03-31
Posty: 822
Aktorka: Kajol, Rani Mukherjee
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Parę przepisów :)

OO współczuję okropne. ja kiedyś próbowałam mały kawałek chilli ale zaraz go wyplułam bo za ostre. Ale musiało być zabawnie

Offline

#13 2009-07-29 06:56:28

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399
Punkty: +11
Aktorka: Anushka Sharma
Aktor: Jared J. Leto
Duet: Arnav & Khushi

Re: Parę przepisów :)

Kurcze fajne te przepisy , tylko nie wiem czy do tego Banana Lassi dodać ten kardamon( bo coś mi się wydaje żę bedzie miało to cierpki smak, ja kardamonu dodaję troche do kawy po czym ja czarnej nie pije tylko z mlekiem i cukrem i jest git) ... zastanowie sie

Offline

#14 2010-05-04 19:10:37

 Abi-Aish

Bywalec

Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 504
Opis: I love Johny Abraham:*
Aktorka: Bipasha Basu i Konkona Sen
Aktor: Johny Johny Johny :*
Duet: Bipsha&Johny:*

Re: Parę przepisów :)

poprostu szkoda gadać

Offline

#15 2010-05-04 19:16:42

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Parę przepisów :)

Abi-Ash, przyznam bez bicia, że nie rozumiem twojego postu...


Robiłam banana lassi, i Latika, ja dodaję malutko kardamonu, troszeczkę, żeby tylko było. Chuchlinek, ja kiedyś w najlepsze zeżarłam wielką łychę sałatki, w której było chilli. Widziałaś kiedyś na bajkach, jak komuś dymi z uszu? Ja tak właśnie wyglądałam


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Antigua & Barbuda Alloggio Albania ehotelsreviews HĂŠbergement Cuenca