Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2008-03-12 22:16:01

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Ajith Kumar

http://www.chennaibest.com/discoverchennai/personalities/Img/ajit.jpgAjith Kumar


Biografia:

Ajith Kumar (Tamil: அஜித் குமார்) - urodził się 1 Maja 1971r. To indyjski aktor występujący w filmach Tamilskich, Telugu oraz Hindi.
 
Początkowo nic nie zapowiadało, że Ajith zostanie aktorem, gdyż był mechanikiem. Jego pierwszym i jedynym filmem w języku Telugu był film Prema Pustagam z 1992r. Po grze w serii niskobudżetowych filmów, Ajith wystąpił i został zauważony w nagrodzonym filmie Kadhal Kottai.

Ajith zdobył swą pierwszą nagrodę - Filmfare Best Actor Award za rolę w filmie  Vaali z 1999r, gdzie zagrał podwójną rolę. W 2001r. za film Citizen ponownie zdobył Filmfare Best Actor Award, w którym zaprezentował się grając dziewięć różnych postaci. Filmfare Best Actor Award zdobył również rok później za rolę w Villain, grając bliźniaków, z których jeden był inwalidą. Dał się również poznać za potrójną rolę w Varalaru oraz rolę w filmie Kireedam. Ajith stał się jednym z najlepszych aktorów tamilskich. W 2001r. Ajith zagrał również rolę u boku Shahrukh Khana w filmie hindi Asoka jako brat Asoky.

Poza pracą na planie filmowym Ajith jest kierowcą rajdowym, jeździ w Formula Three w sezonie oraz jest aktywnym przedstawicielem organizacji Green Revolution. Ajith jest znany w Indyjskich mediach jako osoba, która publicznie mówi to co myśli, otwarcie wyraża swoje opinie, które zdarza się, że wywołują kontrowersje.

Ajith Kumar urodził się w Hyderabadzie. Jego ojciec jest Palakkad Iyer podczas gdy matka jest Sindhi. Ajith jest średnim synem. Jego rodzice mają troje dzieci, oprócz Ajitha są: Anil Kumar i Anup Kumar, obydwoje są programistami. W dzieciństwie Ajith dorastał w Chennai, Tamil Nadu.

W 1999r. Ajith zaczął się spotykać  ze swoją partnerką filmową z Amarkalam - Shalini. Ajith stał się tym samym przedmiotem zainteresowania tabloidów, prasy plotkarskiej. W 2000r Ajith i Shalini wzięli ślub w Chennai, na który zaprosili wiele gwiazd Kollywoodzkiego kina tj. Rajnikanth, Kamal Hasan, Vijay, Surya i R. Madhavan. Ponieważ oboje są wyznawcami odmiennych religii - Ajith jest wyznawcą hinduizmu a Shalini jest chrześcijanką wzięli ślub w obrządku ich obydwu religii. Po ślubie, Shalini zrezygnowała z kariery filmowej i poświęciła się domowi.  Ale jest wsparciem dla Ajitha przy jego kolejnych produkcjach filmowych. 3 stycznia 2008r. para została pobłogosławiona dzieckiem - dziewczynką. 

Wcześniej Ajith spotykał się od 1997r. z aktorką - Heera, z którą zagrał w trzech filmach. W 1999r. para rozstała się z nieznanych powodów. W tym samym roku Ajith spotkał swoją późniejszą żonę Shalini. Czekali jedynie rok by wziąć ze sobą ślub.

Ajith przez te wszystkie lata zdobył wiele nagród filmowych. Za swój debiut filmowy Prema Pustagam zdobył Best New Face Award od Bharatmuni Art Academy. Później zdobył kolejne trzy nagrody: Filmfare Award, a Cinema Express Award i  Dinakaran Cinema Award za film Vaali w 1999. Następnie zdobył kolejną Cinema Express - Best Artist Award za film  Mugavari z 2000. W 2001r. wygrał Special Actor - State Award za film Poovellam Un Vasam. Następnie zdobył kolejną Filmfare Award i kolejną Dinakaran Cinema Award za film Villain w 2002. Ajith Kumar wygrał również Filmfare Best Actor Award South dwa razy  i Filmfare Best Supporting Actor Award (Tamil) za film Kandukondain Kandukondain. W 2007 zdobył swoją czwartą Filmfare Best Actor Award za Varalaru.


Aktualna filmografia: KLIK


Na naszym forum:

2000: Kandukondain Kandukondain - Manohar   
2001: Asoka - Suseema
2007: Aalwar - Shiva
2010: Aasal - Shiva


Fotki: KLIK

______________________________________________
Źródło-angielska wikipedia moje tłumaczenie

Offline

#2 2008-03-16 14:16:32

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Ajith Kumar

Ostatnie wieści o Ajithie
http://image1.indiaglitz.com/tamil/news/ajith150308_1.jpg
Indiaglitz podaje, że córeczka Ajitha i Shalini urodziła się 3 stycznia 2008r., kiedy to Ajith świętował swój sukces filmu Billa.
Dziewczynka ma teraz 3 miesiące i młodzi rodzice znaleźli dla niej imię (a co wcześniej nie wymyślili ? )
Dziewczynkę ochrzczono w domu pary w Chennai i była to prosta ceremonia.
Imię jakie nadano dziecku to - Anoshka.

źródło:www.indiaglitz.com

Offline

#3 2008-06-09 16:56:23

Nisha

Bollyamator

Skąd: południe :)
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 32

Re: Ajith Kumar

Niektóre fragmenty aż się proszą o zedytowanie i poprawienie. Dlaczego część jest tak niegramatycznie przetłumaczona? Np. ta dotycząca dzieciństwa Thali? Tak samo przy Varalaru gdzie jest napisane"jego wielki sukces kasowy"...
Niepotrzebne są równie "a" i "the" przed nazwami nagród, które Ajith otrzymał.
Może tu wiele osób nie zagląda, ale mimo to warto dbać o poprawność językową

Offline

#4 2008-06-09 17:38:55

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Ajith Kumar

Nisha poprawiłam na tyle na ile mogłam ten tekst bo rzeczywiście  trochę błędów było, ale cóż tak to jest jak się potem nie przeczyta ponownie tego co na biegu się tłumaczyło. Może coś tam jeszcze wyłapałaś, no ale niestety nie jestem ekspertem w dziedzinie języka polskiego, więc musisz wybaczyć
Jak coś ci się jeszcze poważnego nasuwa to zawsze możesz napisać mi pw to poprawię

Offline

#5 2008-12-27 12:56:07

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

Re: Ajith Kumar

To on grał brata Aśoki prawda? Tylko tam go widziałam więc nie umiem powiedzieć czy go lubię czy nie Ale jego gra była bardzo ciekawa i myślę, że nadawał się do roli świetnie


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

#6 2009-01-12 13:05:03

Nisha

Bollyamator

Skąd: południe :)
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 32

Re: Ajith Kumar

Tak, Thala zagrał brata Aśoki czyli Susima. Nadawł się do roli świetnie, bo villainów to on potrafi grać ;-) A taki był Susima przecież. Heh, najlepsze, że ja w ogóle go nie kojarzyłam z tej roli, dopiero potem, jak zaczęłam mieć lekkiego bzika na jego punkcie, przypomniałam sobie o Aśoce i obejrzałam specjalnie dla Thali ;-)
Nie wiem, na ile masz dostęp do filmów tamilskich, ale jeśli chodzi o Ajitha, to trzeba wręcz obejrzeć Vaali i Varalaru. Choć dopisałabym i Amarkalam i Villain i Kireedam i Billę '07 i parę innych filmów ;-D

Ostatnio edytowany przez Nisha (2010-01-26 22:21:54)

Offline

#7 2009-08-26 16:14:15

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Ajith Kumar

Widziałam Go w Asoka i w Rozważne i romantyczne. Nawet niezły aktor. Nie mój ulubiony, ale oki.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
VrbovĂŠ prefabrikovanĂĄ Ĺžumpa przegrywanie kaset vhs. Alloggio PerĂš