Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2007-06-05 22:49:43

Lotri

Dobry dyskutant

1986107
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-26
Posty: 1740
WWW

Polityka - w krzywyzm zwierciadle

Chciałabym poznać wasze opinie na temat tego arykułu:

Manipulacja i polityczny skandal w wyborach Młodzieżowej Rady Miasta w Łodzi. Dzieci były nakłaniane przez młodzieżówkę Platformy Obywatelskiej do głosowania na wybranych kandydatów.

Projekt powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej przygotowali radni PO. Mieli w niej zasiadać uczniowie gimnazjów i liceów, by uczyć się, jak pracuje samorząd. Młodzieżowych radnych wybierało 50 elektorów wystawionych przez szkoły. Kandydaci nie mogli występować pod żadnymi szyldami partyjnymi. - Nie chcemy upartyjniać MRM - zapewniał radny Tomasz Kacprzak (PO).

"Gazetę" powiadomiła nauczycielka przygotowująca uczniów do wyborów. - Do uczennicy, która ma być elektorem, zadzwonił na domowy telefon działacz młodzieżówki Platformy Obywatelskiej. Zaprosił ją na zebranie w kawiarni, aby powiedzieć, na kogo głosować - opowiadała rozżalona. - Uczyłam dzieci odpowiedzialności za podejmowane decyzje, mówiłam o głosowaniu zgodnie z własnym sumieniem. Przygotowywałam ich do uczciwych wyborów i popłakałam się, bo wiedziałam, że wszystko jest już ustalone. A tu okazało się, że partyjniactwo wchodzi do szkół. Skandal, młodzież przejmuje wszystkie złe cechy dorosłych polityków.

Nauczycielki z innych szkół przyznały, że ich elektorzy też mieli telefony od członków PO.

W jaki sposób numery telefonów elektorów dostały się w ręce organizatorów zebrania w kawiarni? Nie podawano ich w kartach zgłoszenia do Biura Rady Miejskiej. Dostęp do adresów miała komisja wyborcza, a w niej zasiadało dwoje radnych z Platformy Obywatelskiej (radnych innych klubów w niej nie było): Karolina Kępka, najmłodsza radna w dorosłej radzie miejskiej, i Marcin Bugajski, szef regionu młodzieżówki PO.

Bugajski twierdzi, że niemożliwe, by wyniósł adresy. - Logistycznie patrząc, żeby coś wynieść, trzeba by zrobić listę, a na to nie mieliśmy czasu - podkreśla.

Kępka: - Raczej wątpię, żeby adresy mogły wyjść z komisji.

Dzień przed wyborami członkowie młodzieżówki PO - Hubert Cichocki i Grzegorz Jagielski - zorganizowali zebranie elektorów w kawiarni. Rozdali listę z nazwiskami uczniów, na których należy głosować. - Twierdzili, że to są osoby sprawdzone - opowiada uczestniczka spotkania.

Cichocki nie zaprzecza: - Zrobiłem spotkanie nieformalnej grupy. Nazwaliśmy się komitetem obywatelskim. Przestawiłem program.

W dzień wyborów młodzież (50 elektorów i 126 kandydatów) powitali m.in. Maciej Grubski, szef Rady Miejskiej, i Tomasz Kacprzak, wiceszef (obaj z PO). - Nikt nie będzie wam mówił, jak macie głosować i czym się zajmować. To wasza lekcja samorządności - podkreślał Kacprzak.

Porównaliśmy listę osób wybranych do 43-osobowej Młodzieżowej Rady Miasta. Dostało się prawie 90 procent z listy zrobionej wcześniej przez członków młodzieżówki PO.

Wyborów nie chciał komentować Cezary Grabarczyk, poseł PO i szef Platformy w Łódzkiem. - Ręce opadają - powiedział tylko.


Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

Offline

 

#2 2007-06-06 00:03:02

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22979

Re: Polityka - w krzywyzm zwierciadle

Przeczytałam. Czy mam wyjawiać swoje preferencje polityczne? Bądź co bądź niech będzie. Nie za bardzo lubię PO, ale to co zrobiło to było raczej przegięcie. Nie powinni wpływać na nikogo. Sami jadą na Pis a co lepszego robią? cały projekt został przygotowany przez Po więc pewnie chcieli mieć coś z tego w przyszłosci. Jakby ta afera nie wyszła na jaw mieliby niezłą "reklamę" - może nawet sporo młodzieży naśladując swoich ziomków twierdziłoby że PO jest lepsze niż inne partie (kto w tym kraju jest lepszy? nikt ;/)

Z drugiej strony to trochę dziwne utworzyć taki młodzieżowy samorząd. Nie sądze aby wszystkie osoby stamtąd wiedziały dużo o potrzebach swojego miasta, ekonomii i podobnych sprawach. Młodzież raczej nie zajmuje się takimi sprawami. łatwo więc na nich wpłynąć. I pewnie tak sądziło Po.

Ostatnio edytowany przez Aishwarya (2007-06-06 00:05:20)


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

 

#3 2007-11-09 23:36:33

bollyFANKA

Robi postęp

4383175
Call me!
Skąd: wrocław
Zarejestrowany: 2007-10-14
Posty: 331

Re: Polityka - w krzywyzm zwierciadle

to ja powiem krótko nasz rzad to  cyrk i sami pajace


http://img376.imageshack.us/img376/9481/2mciwiuoe6.jpg
http://www.wgraj.net/img.php/7168.gif

Offline

 

#4 2008-04-21 18:28:48

Mad

Gość

Re: Polityka - w krzywyzm zwierciadle

Pomyślałem, żę jest wiele rzeczy, które wiążą sie z polityka a które śmiesza czasem bardziej niz sam SRK i jego miny xD . Chciałbym byście zamieszczali w tym temacie ciekawe filmiki, obrazki artykuły oraz Wasze - do nich komentarze. Aby był taki jeden temat na forum
Na mnie zawsze możecie liczyć, ze fajne rzeczy sie tu pojawią


Na dobry początek takie oto coś

http://cda.pl/gry-online/3/sejm6.php

Ostatnio edytowany przez Mad (2008-04-21 18:47:43)

 

#5 2008-04-21 18:34:10

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Polityka - w krzywyzm zwierciadle

Okey jak coś będzie - od razu wkleje

A te Twoje stronki i artykuły są mocne



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#6 2008-04-21 21:56:56

Umbrella

Bywalec

5812018
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-02-10
Posty: 510

Re: Polityka - w krzywyzm zwierciadle

już kiedyś widziałam ten filmik, ale jest genialny
wysoka ciżbo, panowie pośli i panie poślinki i inne poślinione rzeczy hahahaha

Offline

 

#7 2008-04-22 17:51:57

Awatif

Gość

Re: Polityka - w krzywyzm zwierciadle

 

#8 2008-04-23 00:10:57

Prince Don

Gość

Re: Polityka - w krzywyzm zwierciadle

 

#9 2008-04-23 00:22:23

Mad

Gość

Re: Polityka - w krzywyzm zwierciadle

http://www.youtube.com/watch?v=WQ3cpeSXjJ0  Lepper mix jest the best

http://pl.youtube.com/watch?v=Rwhez3tbKdQ

Ostatnio edytowany przez Mad (2008-04-23 00:22:58)

 

#10 2008-04-23 20:07:00

Awatif

Gość

Re: Polityka - w krzywyzm zwierciadle

Polityka to jesteśmy my! Tu na tym wysypisku śmieci!

    Olo o polityce

- Co tam Panie w polityce?
- A w polityce to psy dupami szczekają!

    Stanisław Wyspiański o polityce

Do polityki? Pan wybaczy, ale boję się.

    David Hasselhoff o polityce

Polityka – sztuka pospolitego okradania ludzi. Głównym założniem polityków jest dokonanie takiej kradzieży, aby nikt się nie zorientował. Kradzież taka dokonywana jest za pomocą podatków. Na szczęście na straży porządku w Polsce stoją media, które mają 164 3/4% wykrywalność przestępstw.

Pochodzenie tego wyrazu pochodzi od angielskiego wyrazu Politics, a ten wyraz pochodzi od łacińskiego poli (wiele) i angielskiego ticks (stworzenia wysysające krew).

źródło: nonsensopedia

JarosławKaczyński
Lech Kaczyński
Andrzej Lepper
Bush
Rydzyk

 

#11 2008-05-01 01:26:41

Mad

Gość

Re: Polityka - w krzywyzm zwierciadle

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Slovenia King castle