Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2008-09-07 22:50:01

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Jo Jeeta Wohi Sikandar (1992)

Jo Jeeta Wohi Sikandar  http://www.bollymarket.com/images/bm_jojeetawohisikndar.gif


(tłum. z hindi "Ten, kto zwycięża jest cesarzem") – bollywoodzki film miłosny i rodzinny, wyreżyserowany w 1992 przez Mansoor Khana. W roli głównej występuje Aamir Khan.
Muzykę do filmu skomponował – Jatin-Lalit.
W filmie jako choreograf zadebiutowała Farah Khan.
Producentem i autorem dialogów jest  – Nasir Hussain.
Film jest remakiem amerykańskiej produkcji pod tytułem "Breaking Away" z 1979 roku.
Piosenka "Pehla Nasha" to pierwszy teledysk wyreżyserowany przez Farah Khan w jej karierze.
Czas trwania 174 min.


Osada

# Aamir Khan – Sanjay Lal Verma (Sanju)
# Pooja Bedi – Devika
# Ayesha Jhulka – Anjali
# Imran Khan – młody Sanju
# Kulbhushan Kharbanda – Ramlal Verma
# Mamik – Ratan Lal Verma
# Sanam Oberoi – Tina
# Deepak Tijori – Shekhar Malhotra
# Deb Mukherjee – trener drużyny "Rajputów"


Fabuła

W małym mieście są dwa college: St. Xavier dla chłopców z wyższych sfer oraz Model School dla niezamożnych. Obydwie szkoły rywalizują ze sobą pod każdym względem, ale szczególnie na polu sportowym. Zacięta walka toczy się zwłaszcza pomiędzy uczniem Model School - Ratanlal (Mamik) oraz uczniem St. Xavier - Shekhar Malhotra (Deepak Tijori). Dla obu szkół jak i ich dwóch największe znaczenie ma coroczny wyścig kolarski, do którego z wielkim zacięciem się przygotowują.
Tymczasem do miasteczka przybywa nowa dziewczyna, uczennica żeńskiego collegu dla bogatych panienek - St. Anne - Devika (Pooja Bedi). Dziewczyna wpada w oko Shkharowi oraz bratu Ratanlala - Sanjaylal Sharma (Aamir Khan), który w odróżnieniu od brata do życia podchodzi lekko i niczym się nie przejmuje...


Piosenki

"Aare Yaaro Mere Pyaro" – Udit Narayan i Vijayeta Pandit
"Hamse Hai Sara Jahar" – Jatin (kompozytor) i Sadhana Sargam
"Naam Hai Mere Fonseca" – Amit Kumar i Alka Yagnik
" Pehla Nasha" – Udit Narayan i Sadhana Sargam
" Roothkar Hamse" – Jatin
"Shehar Ki Pariyon" – Udit Narayan, Sadhana Sargam i chór
"Yahan Ke Hum Sikandar" – Udit Narayan, Jatin-Lalit i Sadhana Sargam


Nagrody i nominacje

* Nagroda Filmfare dla Najlepszego Filmu
* Nagroda Fimfare dla Najlepszego Reżysera – Mansoor Khan
* nominacja do Nagroda dla Najlepszego Aktora/Nagrody dla Najlepszego Aktora – Aamir Khan
* nominacja do Nagroda dla Najlepszej Drugoplanowej Aktorki/Nagroda dla Najlepszej Drugoplanowej Aktorki – Puja Bedi
* nominacja do Nagrody Filmfare dla Najlepszej Muzyki/Nagroda Filmfare dla Najlepszej Muzyki – Jatin-Lalit
* nominacja do Nagrody Filmfare za najlepszy tekst piosenki
* nominacja do Nagroda dla Najlepszego Solisty/Nagrody dla Najlepszego Solisty – Udit Narayan

________________________________________________
źródło: wikipedia oraz mój opis filmu


Moje wrażenia

Jak na film opowiadający w dużej mierze o sportowej rywalizacji, choć nie tylko sportowej , to fanie się go oglądało. Duża pewnie w tym zasługa Aamira, który jak zwykle potrafi oczarować widza swoją grą aktorską. Ale film generalnie jest nawet ciekawy i nie nudziłam się oglądając go. Tylko ta aktorka, która grała Devike była beznadziejna z wyglądu i cały czas chodziło mi po głowie, co też ci faceci w niej widzieli
Film ocenię na 5
I doszukałam się teraz w obsadzie, że młodego Sanyu grał Imran Khan, czyli wychodzi na to, że siostrzeniec zagrał swojego wujka Aż muszę sobie sceny z nim odtworzyć bo nie zwróciłam na to uwagi, jak film oglądałam.

Offline

#2 2008-09-19 20:12:21

Lotri

Dobry dyskutant

1986107
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-26
Posty: 1740
WWW

Re: Jo Jeeta Wohi Sikandar (1992)

Fajne fajne, acz nieco monotonne i "seksbomba" była tu jedną z atrakcji komicznych. No ale daję 5 ;]

Offline

#3 2009-04-13 23:29:53

 Sanjana27

Robi postęp

Zarejestrowany: 2008-09-17
Posty: 253
Aktorka: Preity,Kareena,Asin,Genelia
Aktor: Aamir,Shahid,Mahesh
Duet: Aamir-Juhi, Saif-Preity

Re: Jo Jeeta Wohi Sikandar (1992)

Film dość fajny, chociaż nic specjalnego. Momentami troszkę nudnawy, ale myślę, że jednak warto obejrzeć. 5

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs w polsce Noclegi Kokkari